Евертън разпиля Манчестър Юнайтед и ги отказа за топ 4

След като загубиха битката за Шампионската лига с Барселона,

Манчестър Юнайтед допусна катастрофална загуба и за първенството след 4:0 в гостуването си на Евертън.

Мачът започна с домакински натиск на “карамелите”. Като владееха повече топката и изпълниха първия ъглов удар мача, но не последва опасност за гостите. Халфовете на Евертън бяха доста активни, като пресираха почти постоянно “червените дяволи” и те трудно изнасяха топката. В 11-ата минута домакините достигнаха и до първата си голова възможност, но последното препятствие пред гола се оказа Де Хеа, а Ричарлисон отправи удара от наказателното поле. В 13-ата минута Люкадин изпълни силно странично хвърляне, Карвърт-Люин отклони с глава топката към Ричарлисон и той с акробатично изпълнение прати топката във вратата на Манчестър Юнайтед. Евертън останаха доста активни и отново натикаха гостите в тяхната половина, а Юнайтед бяха объркани и нямаха нито едно положение около вратата на Евертън. В 20-ата минута се стигна и до първото положение за гостите. Рашфорд получи дълго подаване и от трудна позиция отправи удар, като не затрудни по никакъв начин Пикфорд. В 28-ата минута резултата стана 2:0. След като “червените дяволи” получиха възможност да изпълнят първият си корнер. Евертън изнесоха по брилятен начин, а Гилфи Сигурдсон изпълни по страхотен начин удар извън наказателното поле, Де Хеа отново не внимаваше и топката попадна в мрежата. Манчестър нямаше отговор на агресивната игра на “карамелите”. Евертън продължиха да са по-активни и стигнаха до няколко опасности, въпреки че по-малко владееха топката. До края на полувремето не се случи нещо интересно, като битката беше предимно в центъра на терена.

Второто полувреме започна с две промени в състава на Юнайтед. Ашли Йънг и Мактоминей замениха съответно Фил Джоунс и Фред. В 51-ата минута пък смяна извърши и треньора на Евертън Марко Силва, който замени Ричарлисон с Тио Уолкът, а останаха съмнения и за сериозна травма на бразилеца. В тези начални минути нямаше интересни ситуации пред двете врати. В 56-ата минута Люка Дин заби трето попадение във вратата на обезверения Манчестър Юнайтед. След изпълнение на корнер Смоулинг изби топката, като Дин я намери по страхотен начин с левия крак от границата на наказателното поле, а Де Хеа отново не реагира по никакъв начин. Евертън не спря до тук. Във 58-ата минута Гилфи Сигурдсон опита директно да вкара топката от корнер, но този път испанският страж успя да се намеси. В 64-ата минута Евертън тотално съсипа беззъбите “червени дяволи”. Сигурдсон овладя отбита топка на тъч линията, изведе по перфектен начин Тио Уолкът и той с кинжален удар я прати покрай Де Хеа, а резултата набъбна на 4:0. В следващите минути  мача се успокои, а Евертън използваха всяка възможност да стигнат до вратата на Юнайтед, като до 80 минута “червените дяволи” нямаха точен удар. В 86-ата минута Манчестър стигнаха и до първия си точен удар, като Марсиал стреля от границите на наказателното поле, но Пикфорд улови безпроблемно топката. До края мачът се доиграваше и до по сериозни положения не се стигна. Този мач остави Юнайтед на шеста позиция, докато "карамелите" се наместиха на седмото място в класирането.

В следващия мач Манчестър Юнайтед е домакин на Манчестър Сити, а Евертън гостува на Кристъл Палас.

Помогнете на мисията ни за достоверност на новините. Споделете тази статия във Facebook и посещавайте otzasada.com всеки ден!

Гласували: 2, рейтинг: 5.0

Иън Райт – „Футболът, моят живот“ (откъс от биографията му)