Големите разочарования на сезона във Висшата лига

Големите разочарования на сезона във Висшата лига

 Както всяка година във Висшата английска лига се създават класации за най-добри трансфери, най-изненадващо представили се играчи и т.н. Но винаги има и футболисти, които се представят много под очакванията и не оправдават трансферните суми и заплатите си. В тази статия ще проследим именно провалилите се играчи, с намигване към тях, че вече могат да се движат само в положителна посока.

Фред (Манчестър Юнайтед)

 Не е виновен самият футболист, че за него бе дадена голяма трансферна сума, той е просто твърде обикновен и не блести с нищо. Нито пробива мощно през средата, нито вкарва зрелищни голове от дистанция, нито разсича отбраните с пасове, нито дори разбива противниковите атаки. Цената му бе 53 млн. паунда, а представянето му в никакъв случай не е по-добро от това на Скот МакТомини. Оле Гунар Солскяер може да му е подшушнал да играе по този начин, за да отпадне от сметките на Бразилия за Копа Америка и да проведе дълга предсезонна подготовка.

Рашид Гезал (Лестър)

 Лестър продължава да търси наследник на Рияд Марез. Демарай Грей се представя под потенциала си, Ахмед Муса бе тотален провал, а сега Гезал ще се надява да остане и през следващия сезон. Бившият играч на Монако и Лион лесно губи топката от здравите английски бранители, а когато има шанс за дрибъл твърде много я задържа. За 12 млн. паунда феновете на Лестър се надяваха на по-добро представяне.

Кенеди (Нюкасъл)

 Кенеди бе с решаваща роля за спасението на "свраките" през 2017/18, но се представи много под нивото си през последната кампания. Бразилецът дойде на "Сейнт Джеймсис Парк" под наем от Челси в началото на 2018 и участва в четири гола за тринадесет мача. Той даде нужните креативност и скорост, за да успее Нюкасъл да се задържи във Висшата лига. През последния сезон обаче той бе друг играч, за което говори и фактът, че не започна нито един мач като титуляр през 2019 година.

Матео Ковачич (Челси)

 Жоржиньо бе главната цел на освиркванията от феновете на Челси през изминалата кампания. Италианецът обаче не се представи чак толкова зле, ако го сравним с друго ново попълнение - Матео Ковачич. След като не успя да се пребори с Тони Кроос и Лука Модрич в Реал (Мадрид), той дойде на "Стамфорд Бридж" с идеята, да докаже, че е сред топ халфовете в Европа. След като не се разписа нито веднъж и асистира два пъти обаче, Ковачич трябва да се замисли върху потенциала си и играта, която демонстрира.

Бенжамен Менди (Манчестър Сити)

  Донякъде е некоректно да включим контузени играчи сред провалите, но мястото на Менди определено е тук. Случваше се той да е извън групата за даден мач, дори и да е здрав. Бившият играч на Монако има страхотни заложби в атакуващ план, но просто не ги показва. Смята се, че Гуардиола не го харесва заради липсата на професионализъм у бека. Той обича да споделя в социалните мрежи всякакви свои мисли, а също така бе заснет в дискотека няколко часа преди тренировка.

Хенрих Мхитарян (Арсенал)

 Когато Манчестър (Юнайтед) се съгласи да включи арменеца в сделката за Алексис Санчес много фенове на Арсенал мислеха, че тимът е направил двоен удар. Това донякъде е така, имайки предвид представянето на чилиеца, но и Мхитарян не може да се нарече успешен трансфер. Въпреки че вкара шест гола и подаде за още четири, формата на арменеца през 2019 бе ужасяваща. Няма да е изненада, ако бъде продаден през лятото.

Мохамед Елюнуси (Саутхемптън)

 Очакваше се, че след пристигането си от Базел за 16 млн. паунда Елюнуси ще е твърд титуляр. Норвежецът не успя да свикне с Южния бряг на Англия и стартира само седем мача, като не направи нищо запомнящо се в тях. Нападателят дори не влизаше в групата в последните мачове, което ни води на мисълта, че ще бъде продаден.

Джордан Пикфорд (Евертън)

 Пикфорд изглеждаше като вратар от световна класа по време на Мондиала в Русия. В началото на сезон 2016/17 той дори не беше първи избор в Съндърланд, а по-малко от две години след това бе титуляр за Англия и стана  първият вратар от Албиона, направил спасявания при победа с дузпи на Световно първенство. След първенството грешките на Пикфорд започнаха да валят една след друга. Феновете на Ливърпул винаги ще помнят удара на Ван Дайк, който излизаше в аут, но Пикфорд свали топката на голлинията за Дивок Ориги, който донесе инфарктен успех в градското дерби.

Алексис Санчес (Манчестър Юнайтед)

 Няма да е преувеличено да наречем Алесис най-лошият трансфер в историята на Висшата лига. Не само, че представянето му на терена е под всякаква критика, но и заплатата му е проблем. Смята се, че чилиецът получава по 400 000 паунда на седмица, което е проблем при опитите за подновяване на договорите на други играчи, сред които Андер Ерера и Давид де Хеа. Алексис просто е друг играч след трансфера си. Той е вече на 30 и е трудно да си представим, че ще върне формата си.

Келеши Ихиеначо (Лестър)

 Ихиеначо вкара цели четиринадесет гола за Манчестър (Сити) през 2015/16, имайки предвид, че започна само единадесет срещи като титуляр. Нигериецът вкарваше на всеки 100 минути при "гражданите" и в Лестър вярваха, че са уцелили десетката с привличането му. За 29 мача ( седем като титуляр) Ихиеначо вкара само веднъж. Не е сигурно, че Брендан Роджърс ще разчита на него и занапред.

Жан-Микаел Сери (Фулъм)

 След като бе близо до трансфер в Барселона през 2017, феновете на Фулъм бяха щастливи от привличането на Сери. Бившият играч на Ница вкара страхотен гол срещу Бърнли през август, но това бе сред редките демонстрации на качествата му. Сери не игра толкова зле, но все пак не успя да оправдае очакванията. Фулъм разполагаше с много добри футболисти, но изпадна и Сери е точното доказателство за добър играч, който не се сработва с останалите в тима.

Раян Сесеньон (Фулъм)

 Въпреки че бе с огромна роля за промоцията, Сесеньон не успя да се представи на същото ниво във Висшата лига. Започна сезона добре при Славиша Йоканович, но при Клаудио Раниери Сесеньон "дръпна ръчната" и не загатна за качествата, които тероризираха бековете в Чемпиъншип.Въпреки слабия сезон, младокът често е спряган за трансфер, като сред основните кандидати са Тотнъм, Манчестър Юнайтед и Ювентус.

Киърън Трипиър (Тотнъм)

 Трипиър бе сред най-добрите английски играчи на Световното, но и на него му се отрази зле липсата на ваканция. Играта му в защита бе нетипично слаба през сезона и се смята, че Почетино е готов да го продаде на Наполи. Сред най-отчетливите му гафове са направените две дузпи срещу Уулвс и пропусната дузпа за ФА Къп срещу Кристъл Палас.

Джак Уилшър (Уест Хем)

  Невъзъможно е да не емпатизираме на Уилшър, който прекара и този сезон повече минути при лекарите, отколкото на терена. Той се присъедини като свободен агент към "чуковете", но стартира само четири мача и нито един от септември насам. 27-годишният халф трябваше да е в разцвета на силите си, но не успява да оползотвори таланта си. Интересно е да отбележим, че Уест Хем загуби всички мачове, в които Уилшър бе титуляр.

Макс Майер (Кристъл Палас)

 Майер не се представи чак толкова зле на "Селхърст Парк", но от него се очакваше много повече. Може да се каже, че германецът не бе използван на любимата си позиция в средата на терена, а бе измъчван от Рой Ходжсън по крилото. Това извинение обаче звучи несериозно за играч, които преди година бе на крачка от трансфер в Байерн (Мюнхен).

 


Гласували: 5, рейтинг: 4.2

Още новини от деня:
Добави коментар

Препоръчано за вас

Висшата лига - шампионите, които изпадат бързо
Шампионите от Лестър - къде са те сега?
Изненади и разочарования - сезонът във Висшата лига е история
"Битката за Брамал Лейн" - мач без аналог в английския футбол
Какво се "счупи" в Тотнъм и защо "шпорите" ще са извън топ 4?
Греъм Потър - изкупителната жертва на Челси?
Когато големият Алан Шийрър отряза Юнайтед... два пъти!
Ла Лига скочи на английските клубове, обвини ги в измама
Салах срази Ман Сити (видео)
Клубовете, пропилели най-много пари за трансфери
Случи се: Роналдо се разписа (видео)
"ТОВА е моята победа!", Патрис Евра за най-вдъхновяващата реч на Сър Алекс
Случаят „Айвън Тони“ – когато разумът надделее над емоцията
Застигна ли възрастта Роналдо най-после? (видео)
Мечтан дебют за Антони (видео)
Колосалните трансферни разхищения - британски монопол присъщ на една Супер Лига
Драматичният гол на Ливърпул в 98-ата минута (видео)
"Колонизираните" футболни клубове на Европа (част 1)
Нападателите на елитните клубове в Европа
Събужда ли се заспалият английски гигант Арсенал?