Играчи, които дойдоха твърде рано в Англия

Играчи, които дойдоха твърде рано в Англия

 Историята на Висшата лига е пълна с играчи, които се оказаха в грешния момент в даден отбор. Футболистите в този списък имат безспорни качества, но по една или друга причина не се наложиха в Премиършип.

  Кевин-Принс Боатенг

 Ганаецът пристигна в Тотнъм през 2007 година с репутацията на изгряваща звезда. По това време беше едва на 20 и липсата на житейски опит го провали в Северен Лондон. Комбинация от неспирни купони и прекомерено хранене допълни лошото представяне на Боатенг. Той все пак успя да остави зад себе си лошия период и направи нелоша кариера, включваща Милан, Сасуоло, Шалке 04 и дори през миналия сезон игра за кратко в Барселона.

Йон-Дал Томасон

 Кени Далглиш бе впечатлен от изявите на датчанина в Хееренвен и го привлече в Нюкасъл. Очакваше се Томасон да играе рамо до рамо с легендата Шиърър и един ден да го наследи. Скоро след трансфера обаче Шиърър се контузи и Томасон трябваше да поеме отговорност, за която не бе готов. Прекара само един сезон в североизточна Англия и се завърна в Холандия - този път с екипа на Фейенорд. Там отново показа качествата си и премина в Милан, където бе част от един от най-великите състави на "росонерите". Дели рекорда за най-много голове с националната фланелка с Пол Нилсен, играл по време на Първата световна война.

Джером Боатенг

 "В Англия трябва да действаш моментално. Нуждаеш се от период на адаптация, но пресата не ти го дава", споделя бранителя пред "Билд". Полубратът на Кевин-Принс  изпитваше сериозни затруднения в единствения си сезон в Манчестър Сити, в който бе преследван и от контузии. Байерн (Мюнхен) рискува давайки 13.5 млн. евро за Джером. Трябва да признаем, че рискът се оправда: Боатенг спечели с "баварците" 7 титли, Шампионска лига и Световната титла с Германия.

 Марко Матераци

 Матераци е един от тримата играчи в историята, който е играл в Евертън и е спечелил Световното първенство. Той подписва с "карамелите" през 1998 г. от Перуджа и не губи времето си на Острова. В рамките на единствения си сезон вкарва 2 гола и получава 3 червени картона, преди да се завърне в Перуджа. Там той привлича вниманието на Интер и се превърна в легенда на футбола. Негова провокация изкара Зинедин Зидан от релси във финала на Мондиал '06, а Жозе Мауриньо спечели требъл с "нерадзурите", като отбраната се крепеше именно на Матераци.

Диего Форлан

 Форлан подписа с Манчестър Юнайтед, след като Алекс Фъргюсън надцака Мидълзбро в последния момент. Може би, ако беше подписал с Боро, то уругваецът щеше да има по-голям успех в Англия. Вместо това изкара 8 месеца (27 мача) без гол с "червените дяволи", което бе на път да съкруши кариерата му. Феновете винаги ще помнят двата му гола на "Анфийлд", въпреки че не успя да се наложи в Юнайтед. Трансферите във Виляреал и Атлетико (Мадрид) го направиха един от най-добрите нападатели в света, като през сезон 2008/09 вкара 32 гола в Ла Лига, а през 2010 бе в основата на класирането на Уругвай за 1/2-финал на Световното.

Антони Модест

 Модест бе привлечен в Блекбърн през зимата на 2012 с надеждата да помогне за оцеляването. Французинът не се разписа в първите си 9 мача, но пък си изкара червен картон. Все пак успя да разгърне потенциала си в Хофенхайм и Кьолн.

 Луис Алберто

 Брендан Роджърс сравни Алберто с Филипе Коутиньо при пристигането му в Ливърпул през 2013 г.: "Младият Луис е същия като Фил - талантлив, техничен, ценен млад играч". Дошлият от Севиля за 6.8 млн. паунда нападател изигра само 9 мача за "червените". Формата му в Лацио показва, че Роджърс все пак е бил прав за качествата му.

Валериен Исмаел

 Кристъл Палас се нуждаеше от класа в защита в битката за оцеляване и плати рекордните за тогава 2,75 млн. паунда за младият бранител на Страбург Исмаел през 1998 г. Французинът не успя да помогне за спасяването на "орлите" и напусна след само 10 месеца. Исмаел се завърна във Франция, след което отиде в Бундеслигата. Там спечели две поредни титли - с Вердер и Байерн.

Дарко Ковачевич

 При трансфера си в Шефилд Уензди Ковачевич бе обявен за "сръбския Лес Фърдинанд", каквото и да означава това. Ковачевич вкара два гола с глава при успеха с 4:2 над Болтън още в началото на престоя си в Англия. След това вкара само още два пъти и бе продаден на Реал Сосиедад. Там показа качествата си като таран и последваха трансфери в Ювентус и Лацио. Завърна се при "баските" и бе сред основните играчи в битката за титлата през сезон 2002/03.

Андрей Крамарич

 Крамарич напусна Лестър в посока Хофенхайм през зимния прозорец, месеци преди шокиращата титла на "лисиците". Въпреки впечатляващите му показатели в Риека, Крамарич не успя да пробие в Лестър и трансфера в Германия му върна головото докосване. Интересно е, че той пренебрегна оферта от Челси, защото мислеше, че ще е титуляр в Лестър.


Гласували: 9, рейтинг: 4.8

Още новини от деня:
Добави коментар

Препоръчано за вас

Висшата лига - шампионите, които изпадат бързо
Шампионите от Лестър - къде са те сега?
Изненади и разочарования - сезонът във Висшата лига е история
"Битката за Брамал Лейн" - мач без аналог в английския футбол
Какво се "счупи" в Тотнъм и защо "шпорите" ще са извън топ 4?
Греъм Потър - изкупителната жертва на Челси?
Когато големият Алан Шийрър отряза Юнайтед... два пъти!
Ла Лига скочи на английските клубове, обвини ги в измама
Салах срази Ман Сити (видео)
Клубовете, пропилели най-много пари за трансфери
Случи се: Роналдо се разписа (видео)
"ТОВА е моята победа!", Патрис Евра за най-вдъхновяващата реч на Сър Алекс
Случаят „Айвън Тони“ – когато разумът надделее над емоцията
Застигна ли възрастта Роналдо най-после? (видео)
Мечтан дебют за Антони (видео)
Колосалните трансферни разхищения - британски монопол присъщ на една Супер Лига
Драматичният гол на Ливърпул в 98-ата минута (видео)
"Колонизираните" футболни клубове на Европа (част 1)
Нападателите на елитните клубове в Европа
Събужда ли се заспалият английски гигант Арсенал?