Леганес разгроми Севиля и ги остави извън зона Шампионска лига

Леганес разгроми Севиля като гост с 3:0 и ги остави извън местата, даващи право на участие в Шампионската лига.

Срещата започна силно за “краставичарите”, които още в 8-ата минута излязоха напред в резултата. Мартин Брейтуейт подаде в наказателното поле на Юсеф Ен-Несири, който с левия крак вкара за 1:0.
 Гостите продължаваха да са по-опасният отбор на терена и в 20-ата минута стигнаха до второ попадение. След дълго изпълнен тъч към наказателното поле, топката стигна до Брейтуейт, който с мощен удар разстреля Томаш Вацлик.
 Двата отбора се оттеглиха на почивката при резултат 2:0 за Леганес.
 През втората част в търсене на промяна в развоя на мача, Хоакин Капарос вкара в игра Франко Васкес и Браян Джил. “Андалусийците” упражниха натиск, но до техен гол така и не се стигна.
 Така в 82-ата минута дълъг пас зад отбраната достигна до Мартин Брейтуейт, който върна топката към дузпата и там Оскар Родригес Арнаис, не без помощта на рикошет, оформи крайния резултат - 3:0.

Гласували: 0, рейтинг: 0

Голът на Пике в последната минута срещу Севиля (видео)
Големите клубове от малките градове
Невероятният пропуск на Корея срещу Леванте (видео)
Жул Кунде се разписа с гол в стил "Марадона" срещу Барса (видео)
Когато Роналдиньо запозна Коби Брайънт със 17-годишния Лионел Меси
Как се държат известните футболисти извън терена?
Най-скъпите: Топ 10 най-скъпи вратари в света
Роналдо и Меси отхвърлиха парите на Саудитска Арабия
Еден Азар се завърна с гол бижу (видео)
Барса не иска да плаща обезщетение на Сетиен
Депортиво Алкояно: третодивизионният клуб, който дори с 10 човека победи Реал Мадрид