Левски оглави класирането след изразителна победа над Дунав

Левски изигра пореден силен мач под ръководството на новия си треньор Петър Хубчев. Този път 26-кратните шампиони победиха Дунав с 4:1 в един много интересен за неутралния зрител мач. Левски беше по-активният отбор, като именно "сините" организираха по-опасните атаки. Това беше и генерална репетиция за реванша от първия предварителн кръг в Лига Европа срещу Ружомберок.

Срещата започна с атаката на “драконите”, като ударът на Ахмедов в 3-та минута не затрудни Миятович. Условията бяха некомфортни и за двата отбора, теренът на места беше наводнен заради дъждовете в Русе. Първата атака на “сините” беше и голова. След много добър пробив, Паулиньо подаде на Горанов, който центрира към Мариани и той, необезпокояван, насочи неспасяемо топката във вратата на Макенджиев. Левски набра скорост и до края на полувремето не спря да атакува своя съперник. В 22-та минута Станислав Костов пропусна много сериозно положение, като на два метра от вратата стреля в аут. В 38-та минута обаче, стражът на Дунав сгреши в подаването си, Мариани изведе Станислав Иванов на скорост и младокът вкара топката във вратата. Така столичани се оттеглиха с комфортен аванс от 2:0 на полувремето.

Втората част започна бурно за Дунав, като още в началото Ахмедов излезна сам срещу Миятович и не сгреши, намалявайки на 1:2. Така двубият се завърза. В ответна атака дейният Станислав Иванов центрира към Костов, който отново не можа да реализира, като този път нацели гредата. Дунав всячески се опитваше да стигне до изравнителен гол, но им липсваше завършващият удар, а Левски спокойно чакаше своята възможност. Така в 62-та минута след пробив на Иванов, той бе спънат от защитника на "драконите" Динков в наказателното поле и Левски получи правото да изпълни дузпа. Зад топката застана Мариани, който не сгреши и покачи на 3:1 в полза на “сините”. Така носещият черни екипи Левски успокои мача. В 81-та минута "сините" подпечатаха успеха си след добре организирана контраатака и подаване на Станислав Иванов към Паулиньо, като последният не сбърка и отбеляза за 4:1. Така възпитаниците на Хубчев оглавиха класирането и затвърдиха доброто си представяне от средата на миналата седмица.

Гласували: 2, рейтинг: 5.0