Ливърпул на първо място в интересна класация

Oрганизацията, която следи фактите за първенството на Острова - ОPTA, публикува интересна статистика. Ливърпул е на първо място по вкарани победни голове в 90-ата минута или в продълженията на мача. Лидерът в английската Висша лига е клубът, който е вкарал 33 победни попадения в последните минути. С осем попадения по-малко е Арсенал. Тройката довършва Манчестър Юнайтед, който е известен с попаденията си в заветните минути на мачовете, като продълженията са наречени от феновете "Фърги Тайм".

"Мърсисайдци" успяха да победят Тотнъм с 2:1, а автоголът, с който Ливърпул триумфира на "Анфийлд", бе дело на Тоби Алдервейрелд в 90-ата минута. С този резултат останаха на първо място в класирането пред Манчестър Сити, но и мач повече.

Снимка: mosalah Instagram

Гласували: 3, рейтинг: 5.0