Ливърпул не се отказва от титлата след бой над „териерите”

Ливърпул победи Хъдърсфийлд с 5:0 в мач от поредния кръг на Висшата лига, след тотална доминация и цели 3 гола през първото полувреме.

Още в първата минута Мохамед Салах подаде страхотно в наказателното поле, намирайки Наби Кейта, който прати топката в мрежата за 1:0. В 17-ата минута Ван Дайк стреля опасно над напречната греда, така се стигна до 23-тата минута, когато Андрю Робъртсън намери Садио Мане в наказателното поле и последният отбеляза в долния десен ъгъл с удар отблизо с глава. Салах направи резултата класически в 45-ата минута след като прехвърли врататя на гостите.

Втората част започна с удар над вратата на Садио Мане, а минути след това гол на Стъридж бе отменен заради засада. Мане все пак отбеляза гол в 66-ата и направи резултата 4:0, след като закова отблизо с глава топката в долния десен ъгъл на вратата, възползвайки се от добър пробив и центриране от страна на Джордан Хендерсън. В 83-тата минута Салах направи резултата още по-разгромен след като възползва от страхотен пас на Хендерсън и оформи крайното 5:0.

Така шансовете за титлата остават живи, след като Ливърпул се изкачи на върха в класирането с 2 точки преднина пред Манчестър Сити, но и мач по-повече.

Помогнете на мисията ни за достоверност на новините. Споделете тази статия във Facebook и посещавайте otzasada.com всеки ден!

Гласували: 4, рейтинг: 5.0

Най-добрите попадения от уикенда (21 и 22 ноември)