Ливърпул отказва да се предаде

Ливърпул записа поредна драматична победа през настоящия сезон. Тимът на Юрген Клоп победи Нюкасъл като гост с 2:3 и отново излезе на първо място - кръг преди края, но и с мач повече. Срещата започна отлично за "мърсисайдци" като те откриха още в 13-та минута чрез Върджил ван Дайк след корнер. В 20-та минута топката се отби от ръката на Александър-Арнолд на голлинията, след което се озова в Кристиян Атсу, който не сбърка отблизо. Нюкасъл се вдъхнови от гола и Айосе Перес разстресе гредата в 27-та минута, но при следващата атака Мохамед Салах отново изведе Ливърпул напред в резултата. Това бе гол номер 22 за египтянина, който води в голмайсторската надпревара.

В 54-та минута Саломон Рондон се възползва при изчистване след корнер и за втори път изравни резултата. 15 минути по-късно се получи тежък сблъсък между Мартин Дубравка и Мохамед Салах. Египтянинът остана да лежи неподвижно на земята и бе заменен принудително от Дивок Ориги. Има огромни опасения сред феновете на Ливърпул, че сезонът за Салах приключи. В 86-та минута резервата Джердан Шакири центрира фалцово от фаул и Дивок Ориги вкара отново победно попадение с глава, по подобие на "мърсисайдското дерби" от есента.

Ливърпул ще е първи поне до понеделник вечер, когато Манчестър (Сити) приема Лестър. "Червените" имат 94 точки, а Сити - с две по-малко. Каквото и да се случи на "Етихад" е гарантирано, че ни очаква драматичен последен кръг на 12-ти май.

Гласували: 3, рейтинг: 3.7

Едуард Менди – непробиваемият вратар, който доскоро не бе желан от никого
Никлас Бендтнер: От "следващия Златан" до "Лорд Бендтнер"
Никлас Бендтнер и най-бързият гол вкаран от резерва във Висшата лига (видео)
Трансферът на Оле Гунар Солскяер в Манчестър Юнайтед
Едва една четвърт от феновете подкрепят ВАР
Ето ги всички шампиони в Европа и техните подгласници
Повратен в кариерата на Давид де Хеа ли бе мачът Испания – Португалия на Световното първенство?
Рекордьорите с най-много попадения в топ първенствата за един сезон
ФК Брентфорд – клубът с революционен футболен модел
Соло изпълнението на Фил Фодън срещу Брайтън (видео)
Страхотният гол на Кавани срещу Фулъм (видео)
Футболистите, които спечелиха трофей, след като напуснаха Тотнъм след 2008г.
Ето кои са другите вратари, вкарвали гол във Висшата лига
Трите най-драматични гола в последните минути от този уикенд
Лестър Сити спечели Купата на Ф.А. - втори голям трофей за клуба в рамките на 5 сезона
Тилеманс зарадва феновете с истински гол-бижу (видео)