Ливърпул с пирова победа

Ливърпул победи Уулвърхемптън в последният кръг на Висшата лига с 2:0, но не успя да стане шампион, тъй като Манчестър Сити победи Брайтън. През първите минути "мърсисайдци" тотално доминираха. В 17-та минута Садио Мане подаде надясно към Алекзандър-Арнолд, който след двойно подаване с Хендерсън, центрира остро и самият Мане прати топката в мрежата. За Алекзандър-Арнолд това бе 14-та асистенция през сезона. Играта се накъса, като повече погледи сякаш бяха насочени към "Амекс стейдиъм", където играеха Брайтън и Манчестър Сити. Двубоят отиваше спокойно към почивка, но след бърза контраатака Мат Дохърти уцели напречната греда в 44-та минута.

След почивката Уулвърхемптън започна да разчита на най-силната си страна - дългите диагонални пасове и на няколко пъти прати топката опасно в наказателното поле, но не се стигна до удар към Алисон. С изминаването на час игра Раул Хименес стреля от добра позиция, но ударът бе много неточен. 3 минути по-късно Ориги се озова на чудесна позиция, но ударът му бе блокиран от бранител. Секунди по-късно героят от последните мачове на Ливърпул бе заменен от Джеймс Милнър. Първата намеса на Алисон дойде в 68-та минута, очи в очи срещу Диого Жота. Португалецът отново опита да се разпише 5 минути по-късно, но стражът на "мърсисайдци" се справи без проблеми. През втората част изглеждаше, че Ливърпул е отправил поглед към финала на Шампионската лига и просто доиграваше мача. В 81-та минута отново Арнолд центрира и Мане с летящ плонж се разписа. С този гол сенегалецът се изравни на първото място при голмайсторите с Мохамед Салах и Пиер-Емерик Обамеянг. Минута по-късно ново центриране на десния бек на Ливърпул намери Ван Дайк, но ударът на холандеца срещна гредата. Така Ливърпул събра 97 точки и завърши сезона с двама голмайстори в лицето на Салах и Мане, двама топ асистенти като Александър-Арнолд и Робъртсън, най-добрият вратар в лигата с 21 сухи мрежи и само една загуба.

Въпреки победата настроението на "Анфийлд" беше минорно, поради победата на Манчестър Сити. За Уулвърхемптън остава надеждата да се класират за Лига Европа, а Ливърпул ще играе финал на Шампионската лига срещу Тотнъм на 1-ви юни.

Гласували: 4, рейтинг: 3.8

Едуард Менди – непробиваемият вратар, който доскоро не бе желан от никого
Никлас Бендтнер: От "следващия Златан" до "Лорд Бендтнер"
Никлас Бендтнер и най-бързият гол вкаран от резерва във Висшата лига (видео)
Трансферът на Оле Гунар Солскяер в Манчестър Юнайтед
Едва една четвърт от феновете подкрепят ВАР
Ето ги всички шампиони в Европа и техните подгласници
Повратен в кариерата на Давид де Хеа ли бе мачът Испания – Португалия на Световното първенство?
Рекордьорите с най-много попадения в топ първенствата за един сезон
ФК Брентфорд – клубът с революционен футболен модел
Соло изпълнението на Фил Фодън срещу Брайтън (видео)
Страхотният гол на Кавани срещу Фулъм (видео)
Футболистите, които спечелиха трофей, след като напуснаха Тотнъм след 2008г.
Ето кои са другите вратари, вкарвали гол във Висшата лига
Трите най-драматични гола в последните минути от този уикенд
Лестър Сити спечели Купата на Ф.А. - втори голям трофей за клуба в рамките на 5 сезона
Тилеманс зарадва феновете с истински гол-бижу (видео)