Локомотив и ЦСКА загряха за Лига Европа

•  Ломотив (София) и ЦСКА-София успяха да постигнат победи в мачовете си за първенство и по-този начин влизат с висок морал в мачовете си за Лига Европа.

Ботев (Враца) - Локомотив (Пловдив)

Локомотив Пловдив победи Ботев Враца, като гост с резултат 4:1. "Смърфете" бяха по-мотивираният отбор в срещата и благодарение на головете на Брисент Карагерен в 8-ата и Георги Илиев в 35-ата минута водеха с 2:0 на полувремето.

В 57-ата минута Валери Домовчийски с красив изстрел успя да намали резултата до 1:2 и да върне интригата в срещата. Две минути по-късно обаче, ентусиазмът на врачани бе попарен, след като Илия Миланов си изкара втори жълт, респективно червен картон. Пловдивчани не допуснаха втори гол и в 78-ата минута капитанът Димитър Илиев уби интригата в мача, вкарвайки за 3:1. Крайният резултат 4:1 оформи Карагерен в 90-ата минута.

Славия - ЦСКА-София

ЦСКА-София постигна труден успех с 2:1 след обрат срещу Славия. През първото полувреме "армейците" имаха териториално превъзходство, но така и не стигаха до чисти голови положения, докато "белите" разчитаха основно на изритани топки. Двата състава се оттеглиха при нулево равенство на почивката. Втората част отново започна с преимущество на ЦСКА-София, но до гол във вратата на противника не се стигна.

Така в 61-ата минута след удар от страна на Радослав Кирилов, топката се отби от страничната греда, а добре пласираният Янис Карабельов успя да я прати в мрежата и изведе Славия напред в резултата.

В търсене на промяна в развоя на мача, "червените" извършиха двойна смяна, вкарвайки в игра Греъм Кери и Евандро. Въпреки ротациите не се виждаше как гостите могат да стигнат до попадение във вратата на "белите", но в 70-ата минута грешка на Димитър Велковски позволи на Евандро да достигне до топката и да изравни резултата. В 87-ата минута пак Евандро с второто си попадение в мача направи резултата 2:1. Така ЦСКА-София постигна трудна, но важна победа.

В четвъртък вечер Локомотив (Пловдив) гостува на Спартак Търнава, а ЦСКА-София на Осиек. И двете срещи са с начален час 21:45.

Гласували: 2, рейтинг: 5.0