Лудогорец пренесе наказателната си акция в първенството

Лудогорец надигра Левски в дербито на дванадесетият кръг от efbet  Лига. Разградчани се наложиха с 2:0 на техния „Лудогорец арена“,  а головете отбелязаха Мавис Чибота и Клаудиу Кешерю.

Пет промени бе направил наставника на домакините в сравнение с мача през седмицата срещу Ференцварош. Жордан Икоко, Георги Терзиев, Яцек Горалски, Жоржиньо и Мавис Чибота заеха местата на Сисиньо, Рафаел Форстър, Джоди Лукоки, Анисе и Вандерсон. За Левски пък единствената промяна от мача с Ботев (Враца) бе в защитата, където Нуно Рейш започна вместо Янис Каргас.

След малко повече от 10 минути игра Паулиньо беше фаулиран пред наказателното поле на шампионите. Живко Миланов се нагърби с изпълнението и се справи добре, но същото важи и за Пламен Илиев, който направи блестящо спасяване. Това обаче сякаш само подразни „разградчани“ и при следващата атака Мавис Чибота се разписа във вратата на гостите. След центриране в наказателното поле, Кешерю добре свали топката към непокрития Чибота и крилото откри резултата в 16-ата минута. Три минути по – късно след изпълнение на корнер Мартин Райнов стреля с глава, но малко не му достигна да изравни. Кешерю опита своя късмет с удар от фаул след половин час игра, но ударът му премина малко над напречната греда. В края на полувремето отново Мавис Чибота бе в центъра на събитията, след като получи хубав пас в наказателното поле от Икоко, но крилото стреля неточно.

Първата по – интересна ситуация за втората част дойде чак в 67-ата минута, когато Найджъл Робърта опита удар, но и той се оказа неточен. Пет минути по – късно Милан Миятович спаси Левски от втори гол. Марселиньо намери с пета Клаудиу Кешерю, но Миятовичи излезе и спаси. Десет минути преди края на срещата все пак румънецът се разписа. Таранът овладя перфектно едно центриране на Икоко отдясно и много елегантно се измъкна от защитник в синьо, след което хладнокръвно вкара топката във вратата. И Дан Битон имаше шанса да се разпише след изпълнение на фаул в добавеното време, но отново Миятович беше последната преграда пред гола.

С тази победа шампионите вече имат четири точки преднина на върха пред днешния си съперник и Локомотив (Пловдив).

Гласували: 2, рейтинг: 3.0