Лудогорец пренесе наказателната си акция в първенството

Лудогорец надигра Левски в дербито на дванадесетият кръг от efbet  Лига. Разградчани се наложиха с 2:0 на техния „Лудогорец арена“,  а головете отбелязаха Мавис Чибота и Клаудиу Кешерю.

Пет промени бе направил наставника на домакините в сравнение с мача през седмицата срещу Ференцварош. Жордан Икоко, Георги Терзиев, Яцек Горалски, Жоржиньо и Мавис Чибота заеха местата на Сисиньо, Рафаел Форстър, Джоди Лукоки, Анисе и Вандерсон. За Левски пък единствената промяна от мача с Ботев (Враца) бе в защитата, където Нуно Рейш започна вместо Янис Каргас.

След малко повече от 10 минути игра Паулиньо беше фаулиран пред наказателното поле на шампионите. Живко Миланов се нагърби с изпълнението и се справи добре, но същото важи и за Пламен Илиев, който направи блестящо спасяване. Това обаче сякаш само подразни „разградчани“ и при следващата атака Мавис Чибота се разписа във вратата на гостите. След центриране в наказателното поле, Кешерю добре свали топката към непокрития Чибота и крилото откри резултата в 16-ата минута. Три минути по – късно след изпълнение на корнер Мартин Райнов стреля с глава, но малко не му достигна да изравни. Кешерю опита своя късмет с удар от фаул след половин час игра, но ударът му премина малко над напречната греда. В края на полувремето отново Мавис Чибота бе в центъра на събитията, след като получи хубав пас в наказателното поле от Икоко, но крилото стреля неточно.

Първата по – интересна ситуация за втората част дойде чак в 67-ата минута, когато Найджъл Робърта опита удар, но и той се оказа неточен. Пет минути по – късно Милан Миятович спаси Левски от втори гол. Марселиньо намери с пета Клаудиу Кешерю, но Миятовичи излезе и спаси. Десет минути преди края на срещата все пак румънецът се разписа. Таранът овладя перфектно едно центриране на Икоко отдясно и много елегантно се измъкна от защитник в синьо, след което хладнокръвно вкара топката във вратата. И Дан Битон имаше шанса да се разпише след изпълнение на фаул в добавеното време, но отново Миятович беше последната преграда пред гола.

С тази победа шампионите вече имат четири точки преднина на върха пред днешния си съперник и Локомотив (Пловдив).

Най-колоритните чужденци играли в Югозападна България
Кои чудновати прякори на българските футболни персони си “партнират” най-добре?
Връща ли се Пирин там, където му е мястото?
Успешни чуждестранни треньори, които се провалиха в родния елит
Кои националности бележат най-много в българското първенство (в последното десетилетие)
Златан разкритикува академиите и “Плати за да играеш” системата на САЩ
Най-странните националности, присъстващи в българския футболен фолклор
Потенциалните дербита през следващия сезон
Бивш футболист на Ювентус разказва за пътя до България
УЕФА оповести нова директива, ето какво значи тя за футболна Европа
БФС прекрати сезона в Трета и Четвърта лига
Бившите шампиони, които спазват социална дистанция от титлата повече от половин век