Манчестър Сити си отмъсти на Тотнъм и постави Ливърпул под напрежение (видео)

Манчестър Сити нанесе тежка загуба на Тотнъм Хотспър в двубой от Висшата лига на Англия. Двата отбора завършиха при резултат 1:0 , а гола вкара Фил Фоден.

По подобие на сблъсъка от Шампионската лига и този двубой започна вихрено с ранен гол от “гражданите”. Те грабнаха преднината чрез Фил Фоден, който отблезя първото си попадение за отбора в английския елит. Голът бе с глава, а асистенцията дойде от Серхио Агуеро.
 В хода на двубоя станахме свидетели и на две любопитни ситуации. В първото полувреме Алдервейрелд игра с ръка в наказателното поле. Това стана след като защитникът се хвърли на тревата, за да се опита да блокира шут на Агуеро и изправяйки се докосна коженото кълбо.
 През втората част Кайл Уокър от Сити също отби топката с ръка, след като Деле Али се опита да я овладее с глава. И в двете ситуации главният рефер остави играта да продължи. За разликата от елиминациите в Шампионската лига в Англия все още не се използва системата ВАР.
 До края на двубоя зрителите на “Етихад” не видяха повече попадения, но в 70-ата минута Рахим Стърлинг се отличи със сериозен пропуск. Нападателят стреля към вратата от малкото наказателно поле, но ударът му бе спасен от Пауло Газанига.

Голове
Манчестър Сити - Тотнъм 1:0

Помогнете на мисията ни за достоверност на новините. Споделете тази статия във Facebook и посещавайте otzasada.com всеки ден!

Гласували: 0, рейтинг: 0

Джеси Лингард порази и Лийдс (видео)
Ето как Юрген Клоп коментира загубата от Фулъм
Голът на Шоу срещу Манчестър Сити за 2:0 (видео)
Ливърпул изгуби от Фулъм като домакин (видео)
Странният гол на Крис Ууд срещу Арсенал (видео)
Статистиката: Манчестър Юнайтед не са прогресирали под ръководствто на Оле Солскяер
Гарет Бейл блесна с два гола за Тотнъм Хотспър (видео)
Букайо Сака: новият Фреди Люнберг или още един Чуба Акпом
Съдия отмени гол, после го призна, накрая все пак ВАР се произнесе (видео)
Съндърланд: отборът, който липсва на Висшата лига
Въртележката на контузиите, как физически Ливърпул губи титлата
Съкрушителният автогол на Илан Мелие (видео)
Големите клубове от малките градове
Уволнението на Моуриньо може да донесе сериозни финансови главоболия на Тотнъм
Като на късометражна лента: Жулио Сезар и спомените за една удивителна кариера
Невероятното спасяване на бивш вратар на Манчестър Юнайтед в последната минута (видео)
Новата абсурдна грешка на Алисон (видео)
След 983 дни отсъствие: Футболът изгуби значение, когато не знаех дали ще мога да ходя отново
Грийнууд с "Берба финт" срещу Уест Хям (видео)