Манчестър Сити си отмъсти на Тотнъм и постави Ливърпул под напрежение (видео)

Манчестър Сити нанесе тежка загуба на Тотнъм Хотспър в двубой от Висшата лига на Англия. Двата отбора завършиха при резултат 1:0 , а гола вкара Фил Фоден.

По подобие на сблъсъка от Шампионската лига и този двубой започна вихрено с ранен гол от “гражданите”. Те грабнаха преднината чрез Фил Фоден, който отблезя първото си попадение за отбора в английския елит. Голът бе с глава, а асистенцията дойде от Серхио Агуеро.
 В хода на двубоя станахме свидетели и на две любопитни ситуации. В първото полувреме Алдервейрелд игра с ръка в наказателното поле. Това стана след като защитникът се хвърли на тревата, за да се опита да блокира шут на Агуеро и изправяйки се докосна коженото кълбо.
 През втората част Кайл Уокър от Сити също отби топката с ръка, след като Деле Али се опита да я овладее с глава. И в двете ситуации главният рефер остави играта да продължи. За разликата от елиминациите в Шампионската лига в Англия все още не се използва системата ВАР.
 До края на двубоя зрителите на “Етихад” не видяха повече попадения, но в 70-ата минута Рахим Стърлинг се отличи със сериозен пропуск. Нападателят стреля към вратата от малкото наказателно поле, но ударът му бе спасен от Пауло Газанига.