Манчестър Сити си върна първото място с убедителна победа над градския съперник (видео)

Манчестър  Сити  си върна първото място с убедителна победа над градския съперник (видео)

Манчестър Сити и Манчестър Юнайтед завършиха при резултат 0:2  в двубой от тридесет и петия кръг на Висшата английска лига. Срещата се игра на “Олд Трафорд” в град Манчестър.

След тежката загуба с 0:4 от Евертън, наставникът на “червените дяволи” изпробва нова тактическа постройка (5-3-2), чиято цел бе да ограничи набезите на Ман Сити към вратата на Давид де Хея. “Гражданите” излязоха на “Олд Трафорд” в познатото 4-3-3.
Изненадващо, за повечето експерти Юнайтед бе по-близо до гола в първите 15 минути от двубоя. Лингард бе намерен с центриране от Погба в наказателното поле, но англичанинът изпрати топката в аут. Сити моментално отговориха с топовен удар от Бернардо Силва, който попадна в очертанията на вратата, но бе отразен от де Хеа. В края на полувремето отново испанския вратар бе принуден да се намесва, след като Рахим Стърлинг премина няколко защитника на Манчестър Юнайтед и отправи удар по земя към вратата на “дяволите”.

През второто полувреме момчетата на Пеп Гуардиола най-после успяха да пробият крепостните стени на домакините и откриха резултата с гол на Бернардо Силва. Крилото проби отдясно и с нисък удар намери долния десен ъгъл на де Хеа.
В 66-ата минута “гражданите” удвоиха преднината си чрез Сане. Немският национал отправи удар, който Давид де Хеа опита да отрази с крак. Топката обаче попадна във вратата и смълча феновете заели местата си на “Олд Трафорд”. Отборът от червената част на Манчестър записа 1 точен удар във втори пореден двубой.

Какво следва за двата отбора?
Манчестър Юнайтед ще играе с Челси на Маурицио Сари в следващия мач. Двубоят ще е пряк за битката за топ 4. Манчестър Сити продължават да гонят требъл от Висша лига, ФА къп и Карабао къп с мач от първенството срещу Бърнли

Гласували: 2, рейтинг: 5.0