Манчестър Сити завоюва знаменит требъл във финала на "Уембли"

Манчестър Сити победи Уотфорд във финал за купата на Футболната асоциация с 6:0 и подпечата знаменит требъл от трофеи. За сезон 2018/2019 “гражданите” завоюваха Карабао къп, Висшата лига и Купата на Ф.А.

Символичните гости от Манчестър започнаха със силен натиск още от самото начало и им отне едва 26 минути за да открият резултата. Давид Силва завърши по прекрасен начин след като получи страхотен пас от Рахим Стърлинг. До полувремето “гражданите” удвоиха резултата, като този път самия Стърлинг попари вратаря Гомес.

През втората част момчетата на Пеп Гуардиола засилиха темпото и вкараха три нови попадения. Де Бройне, Габриел Хесус и отново Стърлинг бяха точни за да оформят крайното 6:0. Англичанинът оформи своя хеттрик, а Уотфорд могат да се похвалят едва с 2 точни удара. Сити доминираха и владението на топката, като тя бе тяхно притежания за почти 70% от двубоя. Трябва да отбележим, че при последното попадение, празнествата от Пеп и играчите му бяха минимални в знак на уважение към съперника. С тази знаменита победа и домашния хет трик от трофеи Гурадиола ще запише името си със златни букви в историята на Манчестър Сити.

Гласували: 0, рейтинг: 0