Меси пречупи и Атлетико Мадрид, Диего Коща с глупав червен картон

Барселона и Атлетико Мадрид завършиха при резултат 2:0. Победата даде комфортна преднина от единадесет точки на каталунците в битката за титлата.

Барселона започна със силен натиск още от началото на двубоя и в 14-та минута дори се стигна до опасен удар от Алба, който като по чудо не намери очертанията на вратата на Ян Облак. Петнадесет минути по-късно Суарес изведе Коутиньо на стрелкова позиция, но ударът му бе спасен от стража на мадридчани. В следващата 28-а минута нападателят на Атлетико Диего Коща бе изгонен за остра реплика към главния съдия на двубоя. Въпреки силното първо полувреме двата отбора се прибраха на почивката при резултат 0:0.
През втората част опасностите, създавани от играчите на Барселона продължиха, но до попадение така и не се стигаше. По всичко изглеждаше, че “дюшекчиите” ще измъкнат невъзможно равенство от Камп Ноу. Тези надежди, обаче бяха разбити от Луис Суарес и Лео Меси в последните минути от двубоя. В 85-ата минута Суарес намери долния ляв ъгъл на стража на Мадрид, а само две по-късно и десетката на Барселона се разписа, подпечатвайки късна, но заслужена победа за каталунците. След триумфът тази вечер, Лео Меси вече е играчът с най-много победи в Ла Лига.

Какво следва за двата отбора?
 На 10 април Барселона ще срещне Манчестър Юнайтед в първи 1/4-финален сблъсък от Шампионската Лига. За Атлетико Мадрид предстои сблъсък със Селта в Ла Лига на 13 април.

Гласували: 4, рейтинг: 4.5