Новият стар шампион! Манчестър Сити защити титлата на Англия

Манчестър Сити победи с 4:1 Брайтън и не остави никакви съмнения в последния кръг. "Гражданите" започнаха мача търпеливо, като дори в 27-ата допуснаха гол. Глен Мъри завърши центриране от корнер и даде повод за радост на феновете на Ливърпул. Радостта, обаче беше кратка. Борещият се за голмайсторският приз Серхио Агуеро върна гола в ответната атака. До края на полувремето Сити поведе с гол на Лапорт, той засече центриране от корнер и обрата беше на лице.

Второто полувреме премина под диктовката на "небесно сините", като те отбелязаха още два гола чрез Риад Марез и Илкай Гюндоган, като по този начин подпечатаха титлата за Манчестър Сити. Сити триумфира с точка повече от състава на Ливърпул в поредният умопомрачителен сезон на Висшата лига.

"Гражданите" се превърнаха и в първия отбор от девет сезона насам, който защитава титлата си. За последно другият клуб от Манчестър го направи през сезоните 2009/2010 и 2010/2011.

Гласували: 1, рейтинг: 5.0

Едуард Менди – непробиваемият вратар, който доскоро не бе желан от никого
Никлас Бендтнер: От "следващия Златан" до "Лорд Бендтнер"
Никлас Бендтнер и най-бързият гол вкаран от резерва във Висшата лига (видео)
Трансферът на Оле Гунар Солскяер в Манчестър Юнайтед
Едва една четвърт от феновете подкрепят ВАР
Ето ги всички шампиони в Европа и техните подгласници
Повратен в кариерата на Давид де Хеа ли бе мачът Испания – Португалия на Световното първенство?
Рекордьорите с най-много попадения в топ първенствата за един сезон
ФК Брентфорд – клубът с революционен футболен модел
Соло изпълнението на Фил Фодън срещу Брайтън (видео)
Страхотният гол на Кавани срещу Фулъм (видео)
Футболистите, които спечелиха трофей, след като напуснаха Тотнъм след 2008г.
Ето кои са другите вратари, вкарвали гол във Висшата лига
Трите най-драматични гола в последните минути от този уикенд
Лестър Сити спечели Купата на Ф.А. - втори голям трофей за клуба в рамките на 5 сезона
Тилеманс зарадва феновете с истински гол-бижу (видео)