Новият стар шампион! Манчестър Сити защити титлата на Англия

Манчестър Сити победи с 4:1 Брайтън и не остави никакви съмнения в последния кръг. "Гражданите" започнаха мача търпеливо, като дори в 27-ата допуснаха гол. Глен Мъри завърши центриране от корнер и даде повод за радост на феновете на Ливърпул. Радостта, обаче беше кратка. Борещият се за голмайсторският приз Серхио Агуеро върна гола в ответната атака. До края на полувремето Сити поведе с гол на Лапорт, той засече центриране от корнер и обрата беше на лице.

Второто полувреме премина под диктовката на "небесно сините", като те отбелязаха още два гола чрез Риад Марез и Илкай Гюндоган, като по този начин подпечатаха титлата за Манчестър Сити. Сити триумфира с точка повече от състава на Ливърпул в поредният умопомрачителен сезон на Висшата лига.

"Гражданите" се превърнаха и в първия отбор от девет сезона насам, който защитава титлата си. За последно другият клуб от Манчестър го направи през сезоните 2009/2010 и 2010/2011.

Гласували: 1, рейтинг: 5.0

Английски мениджър: Селтик и Рейнджърс ще завършат в топ 6 на Висшата лига