Отбор от Втора лига излезе на терена със 7 играчи, прекратиха мача

Същински цирк с марка "БГ футбол" се разигра в поредния сблъсък от сезона във Втора лига. Двубоят между отборите на Лудогорец II и Нефтохимик бе прекатен след едва 10 минути, тъй като гостите излязоха на терена със 7 играча.

Ядрото от футболистите на бургазлии заплашиха да бойкотират срещата заради неизплатени заплати, което доведе до това, че "шейховете" успяха да съберат едва 7 играча за въпросната среща.

Гостите не можаха да използват и юношите си за двубоя, тъй като според наредба на РЗИ, свързана с настоящата епидемологична обстановка в страната, футболисти под 18-годишна възраст не могат да вземат участие в мач на първия отбор.

Все пак Нефтохимик успя да покрие минимума от 7 играча, които са необходими за да може даден отбор да започне мач, за да не бъде глобяван за неявяване. Лудогорец II се възползва и набързо поведе с 2:0, но в 10-тата минута футболист на гостите се контузи и тъй като "шейховете" нямаха резерви, двубоят бе прекратен.

Очаква се към въпросното 2:0 да бъдат добавени 3 гола заради служебната загуба на Нафтата, така че крайният резултат вероятно ще бъде 5:0. Бургазлии са се закотвили на дъното на Втора лига с едва 7 точки, докато Лудогорец II е на трета позиция с 29 пункта.

Гласували: 3, рейтинг: 5.0

Българските клубове „имитатори“: когато малките ни отбори заимстват емблемите си от световните грандове (III част)
Най–възрастните играчи в еfbet Лига
Топ 15 най-несполучливи емблеми в българския футбол
Големите клубове от малките градове
5 "златни случки" от последните 20 години в родния футбол (част 1)
Младите надежди на българския футбол
Как се държат българските футболисти извън терена?
Как се държат известните футболисти извън терена?
Топ 5 от мъдростите на култовия Иво Димов
Чужденците, изиграли най-много мачове в българския футбол през последните десетилетия
Да проследим победителите във "Футболист на България" през последните 15 години
Кои отбори получават най-много дузпи в топ първенствата?
Вземете го вие: Издание "efbet лига"
В 40-минутно търсене на червена боя: тричасово зрелище между Монтана и Царско село с холивудски сюжет