Почетино с първи трофей, Тотнъм триумфира в "Ауди къп"

Тотнъм стартира сезона с трофей след като надви Байерн Мюнхен след изпълнение на дузпи (6:5) и равенство в редовното време 2:2. Това е първо отличие за Почетино начело на "шпорите" макар и в неофициален турнир.
Финалът се игра на Алианц Арена пред 76 500 души, а по-рано през деня отборите на Реал М и Фенербахче си спретнаха голова фиеста с осем гола, завършила с успех на "белия балет" 5:3. Това беше шесто издание на предсезонната надпревара, а възпитаниците на Маурисио Почетино записаха със златни букви имената си като първия английски отбор победител в турнира. Рекордните три първи места принадлежат на домакините от Мюнхен, а редом с Тотнъм по веднъж са печелили отборите на Барселона и Атлетико М.

Двубоят премина под приятелски заряд и отсъстваха груби нарушения от страна и на двата отбора, което не попречи да се стигне до поредна травма на футболист на "баварците". Само пет минути след влизането си в игра контузия получи Кингсли Коман, което е поредната смущаваща новина за наставника на Байерн - Нико Ковач. Припомняме че в полуфинала срещу Реал М предишния ден, болки извадиха от терена друг флангови играч на "баварците" Серж Гнабри, което на практика ограничава избора на Ковач за играч на този пост до минимум.
Мачът не премина и без своята драма. Тимът от Мюнхен изоставаше с две попадения в средата на втората част, но с голове на младите Арп и Дейвис стигна до изравняването.

Почетино и Ковач заложиха на различни подходи откъм състави за началото на мача. Докато за Тотнъм извън титулярите останаха единствено Кейн, Сон и Ериксен, то при "червените" само Нойер, Зюле и Толисо стартираха от по-опитните. Нормално на фона на съставите именно "шпорите" бяха по-дейните през първата част и логично откриха. След добър рейд по лявото крило на Кевин Н'Коду се стигна до остър пас в наказателното поле, където най-съобразителен беше Ерик Ламела. През втората част темпото на игра се запази, а най-интересното се случи в последния половин час на двубоя.
Кристиан Ериксен даде преднина от два гола след асистенция на Кейн, но домакините бързо стопиха аванса след попадение на младока Арп. Срещата се развиваше според очакванията на "Лондончани", въпреки направените смени от Ковач и пускането в игра на част от основните футболисти. Така се стигна до 82' когато след индивидуална акция и бомбен шут Дейвис възстанови паритета и прати двубоя в дузпи. При изпълнението на наказателните удари отборът на Тотнъм беше по-концентриран и закономерно стигна до успех в мача и първи трофей за новия сезон. По пътя към златото, "шпорите" отстраниха и тима на Реал М след минимален успех с 1:0.

Байерн М - Тотнъм 2:2 (6:7)

0:1 Ламела 19'

0:2 Ериксен 59'