Салах и Мане нокаутираха Челси, Ливърпул продължава битката за титлата

Ливърпул надви Челси с 2:0 в мач от 34-ия кръг от Висшата английска лига. Срещата се игра на стадион “Анфилд”.

През първото полувреме двата отбора не успяха да си отбележат гол, но домакините бяха по-близо до откриване на резултата. Още в 6-ата минута Салах опита да отбележи с удар от около девет метра, но неуспешно. До края на полувремето Вилиян от Челси и Мане от Ливърпул се отчетоха с пропуски.

През второто полувреме “червените” нанизаха два бързи гола благодарение на Мане и Салах. В 51-ата минута първо сенегалецът разстреля вратаря на гостите с глава, след центриране от Джордън Хендерсън, а само 120 секунди по-късно и Мохамед Салах записа името си сред голмайсторите след невероятен удар, който попадна в горния десен ъгъл на Кепа Арисабалага.

След тази победа ливърпулци се връщат на върха в класирането с две точки пред Манчестър Сити, но и мач повече.

Mo Salah with a wonderstrike against his former club ???? Goal of the season? ????