Топ 10 на най-яловите нападатели във Висшата лига за сезона

Топ 10 на най-яловите нападатели във Висшата лига за сезона

Досегашните 25 кръга по английските терени не разочароваха откъм изключително плодородни на попадения играчи като Джейми Варди, Серхио Агуеро и Мохамед Салах. Трудно би се открила изненада във формата на всеки един от нападателите на Лестър, Манчестър Сити и Ливърпул, която заслужено продължава за пореден сезон. 

Но докато тримата продължават да обират овациите и да трошат рекорди, за други последните 6 месеца се оказаха агонизиращо дълги, а сухите периоди без попадение сложиха заплашителна мишена на гърбовете на всеки от тях. От провалени инвестиции за 40 милиона долара, до това да продължаваш да разочароваш ежеседмично любимия си клуб от детството - насладете се на 10-те най-слабо представящите се нападатели във Висшата лига за сезон 2019/2020.

Мичи Бачуай - Челси

Дори след стихийното финансово разхищение на Челси в последните 2 години, в които рекордът за най-скъп трансфер на лондончани беше счупен цели 4 пъти, фиаското с трансфера на Мичи Бачуай от Марсилия за 39 милиона евро през 2016 година все още се откроява доста ярко. Белгийският таран продължава да е в топ 10 на най-скъпо струващите играчи в историята на лондончани. В резултатът на финансовия бан на Челси и оставения в забвение Оливие Жиру, обаче, Бачуай продължава да получава шансове за изява от резервната скамейка - въпреки 3-те му периода под наем (в Борусия Дортмунд, Валенсия и Кристъл Палас), а понастоящем срещу името му стоят 14 изиграни срещи и само 1 отбелязан гол във Висшата лига (последното 4-то попадение във вратата на Саутхемптън през октомври). По всичко личи, че Бачуай ще продължи да се радва на игрови минути, след провала на ръководството на Челси да подсили нападението на “сините” през зимния трансферен прозорец.
 
Дейвид МакГолдрик - Шефилд Юнайтед

Макар във визитката на 32-годишния национал на Ирландия да се открояват вече 15 сезона в лутане по английските дивизии, ролята на МакГолдрик в състава на Крис Уайлдър във втория му сезон при “остриетата” остава все така ключова. Изграждането на почти всяка голова атака минава през десния крак на снажния нападател, но това не пречи на английските коментатори често да му задават въпроса защо все пак не успява да се разпише. Със своите 17 удара към противниковата врата в 19 мача до момента, МакГолдрик остава единственият играч в топ 30 в тази графа, който не е отпразнувал нито един гол през сезона. 

Мойз Кийн - Евертън

Отборът на “карамелите” е с 11-ото най-добро нападение във Висшата лига, но дори тази статистика бледнее пред катастрофалното начало, през което преминава италианския младок и бивш играч на Ювентус. Докато Ричарлисон и Доминик Калвърт-Люин не спират да бележат и вече са се разписали 18 пъти от общо 31 гола за сините от Ливърпул, то техният заместник Кийн може да се “похвали” с едва 1 гол в цели 19 мача. Турбулентното начало на Кийн, който неотдавна призна, че той и агента му Мино Райола са направили грешка с преминаването му на Острова, може да бъде описано с две думи - трудна адаптация и непостоянство. Решението на Дийн Фъргюсън да го пусне в игра в 70-ата минута и да го извади в 89-ата в мача срещу Манчестър Юнайтед също не помогна особено много за психическата му аклиматизация. 

Жоелинтон - Нюкасъл 

Ако съдим по песните на феновете на Нюкасъл, които припяват следния рефрен - “Si, senor, подай топката на Джо и той ще вкара. Той е най-добрият на света и идва от Сао Пауло - подайте му топката и той ще вкара”, то бразилеца би трябвало вече да се радва на двуцифрен брой попадения. Статистиката на новото острие на “свраките” обаче не лъже и е далеч по-обезпокояваща - едва 1 гол в 25 мача във Висшата лига. Платените през лятото на Хофенхайм рекордни 44 милиона евро далеч не са добър комплимент за множеството нескопосани отигравания и вялата игра на бразилеца, който все по-често е пускан в игра и за ФА Къп в опит да възроди кариерата си на “Сейнт Джеймсис Парк.”

Анди Керъл - Нюкасъл

Въпреки, че едва ли ще достигне успехите на бившия си съотборник в националния отбор Уейн Рууни, играта на широкоплещестия Анди Керъл в последно време много напомня на последните 1-2 години в Манчестър Юнайтед на рекордьора по голове за “червените дяволи.” Лесно би се подминал факта, че в залеза на своя 13-годишен престой в Манчестър, Рууни често си навличаше гнева на феновете заради ненужното поемане на функции по изграждане на атаките и постепенната загуба на головия си нюх, която се изразяваше в 13 гола за 53 мача в последните му два сезона. Смело можем да откроим Керъл като дори по-слаб футболист в това отношение. Няколкото му асистенции до момента, наред с преследващите го контузии и привързаността към родния му клуб само прикриват голямата нула, която е записана срещу 13-те мача, които той е изиграл. 


Че Адамс - Саутхемптън


Ако се чудите кой е Че Адамс и защо играч на 23 години записва цели 19 от общо 24 мача за Саутхемптън още в дебютния си сезон във Висшата лига - доверие отплатено с точно 0 гола досега, причина се крие в репутацията, с която младият англичанин акостира на южното крайбрежие. През миналата кампания с екипа на Бирмингам Сити Адамс реализира малко-очакваните 22 гола в Чемпиъншип - цифра, която го остави единствено зад Теему Пуки и Тами Ейбрахам сред топ голмайсторите в лигата. Последва трансфер за близо 17 милиона евро, а по-топлия климат в Саутхемптън от този в Бирмингам и Шефийлд (Адамс е юноша на “остриетата”) и притеснителната липса на добро взаимодействие най-вече с Дани Ингс явно отнеха докрай от попаденията на водения за обещаващ английски талант нападател.


Шейн Лонг - Саутхемптън


Играещият 10-ти пореден и общо 12-ти сезон във Висшата лига 32-годишен ирландец е другото голямо разочарование в очите на треньора си Ралф Хасенхутл. Оставен без избор заради слабата форма на Лонг, наставникът на “светците” все по-често прибягва до младока Майкъл Обафеми в опит да реши проблемите в атака, които бяха свлекли клуба до зоната на изпадащите в началото на декември. Лонг, който е и настоящият рекордьор за най-бързо отбелязан гол във Висшата лига (след едва 7.69 секунди игра срещу Уотфорд през април миналата година) е допринесъл с едва 1 гол в 15 мача от август насам.

Глен Мъри - Брайтън


Изживяващият втора младост през последните 4 сезона 36-годишен нападател на Брайтън вече започна да чувства тежестта на годините си и в краката си. До този кръг англичанинът дори не се беше разписвал в 15 изиграни мача, но в с изравнителното си попадение за 3:3 в гостуването на Уест Хем вчера Мъри поне за малко отложи въпросителните към себе си и неизвестността дали ще продължи кариерата си след изтичането на контракта му на 30 юли.

Доминик Соланке - Борнемут


Един от доскорошните таланти в редиците на Челси и Ливърпул, а понастоящем изпаднал в забвение и истинска голова суша нападател на Борнемут. Потенциала в кариерата на 22-годишния Соланке вече не е толкова видим, а платените за него малко над 21 милиона евро са третият най-скъп трансфер за Борнемут след Джеферсън Лерна и Нейтън Аке и със сигурност най-лошата сделка, правена някога от мениджъра Еди Хауй. За последно Соланке се разписа при победата в ФА Къп над Лутън с 4:0 на 4 ануари (гол номер 4 в мача), което никак не охлади бурните страсти срещу него от привържениците. Соланке се присъединява към Джордан Айб в графата скъпи, но безрезултатни играчи, закупени от Ливърпул.

Кристиан Бентеке

Кралят на яловата игра в Англия. Не само, че статистиката му сочи безпрецедентните 63 мача във Висшата лига, в които попаденията му наброяват скромните 4, но отчитаме и упоритостта, с която Рой Ходжсън продължава да разчита на белгиеца, който е регистрирал едва 10 удара към вратата в 16 срещи този сезон. Това е 4-тата година, в която Бентеке носи цветовете на Кристъл Палас, след краха, преживян в Ливърпул, а е истинско чудо, че 29-годишният таран все още записва мачове за националния отбор на Белгия в конкуренцията на Ромелу Лукаку, Дрийс Мертенс и Дивок Ориги.
 


Гласували: 11, рейтинг: 4.5

Още новини от деня:
Добави коментар

Препоръчано за вас

Висшата лига - шампионите, които изпадат бързо
Шампионите от Лестър - къде са те сега?
Изненади и разочарования - сезонът във Висшата лига е история
"Битката за Брамал Лейн" - мач без аналог в английския футбол
Какво се "счупи" в Тотнъм и защо "шпорите" ще са извън топ 4?
Греъм Потър - изкупителната жертва на Челси?
Когато големият Алан Шийрър отряза Юнайтед... два пъти!
Ла Лига скочи на английските клубове, обвини ги в измама
Салах срази Ман Сити (видео)
Клубовете, пропилели най-много пари за трансфери
Случи се: Роналдо се разписа (видео)
"ТОВА е моята победа!", Патрис Евра за най-вдъхновяващата реч на Сър Алекс
Случаят „Айвън Тони“ – когато разумът надделее над емоцията
Застигна ли възрастта Роналдо най-после? (видео)
Мечтан дебют за Антони (видео)
Колосалните трансферни разхищения - британски монопол присъщ на една Супер Лига
Драматичният гол на Ливърпул в 98-ата минута (видео)
"Колонизираните" футболни клубове на Европа (част 1)
Нападателите на елитните клубове в Европа
Събужда ли се заспалият английски гигант Арсенал?