Виляреал продължава да потъва, Севиля се бори за място в ШЛ (обзор)

В следващите редове предстои да прочетете всичко най-интересно от сблъсъците по испанските терени от неделния ден.

Алавес остана извън ТОП 6

Депортиво Алавес не успя да победи Леганес и остана извън ТОП 6. Срещата започна по-добре за “бяло-сините” и в 18-ата минута получиха правото да изпълнят дузпа. Зад топката застана Джонатан Калери, който хладнокръвно реализира за 1:0. През второто полувреме “краставичарите” категорично бяха по-добрият отбор, но домакините съумяваха да удържат набезите им. Така се стигна до 93-ата минута, в която след центриране на Джонатан Силва, топката се отби от страничната греда и навести вратата на Фернандо Пачеко за крайното 1:1.

Хетафе удържа 4-тото място

Хетафе остана на 4-тото място след като победи Атлетик Билбао с 1:0. Единственото попадение в двубоя падна в 78-ата минута. Франсиско Портило изведе Анхел Диас зад отбраната на “баските” и последният прати топката във вратата.

Севиля докосва зона Шампионска Лига

Севиля победи Валядолид с 2:0 и се доближи на една точка от зона Шампионска Лига. “Андалусийците” доминираха през целия мач, но първият гол падна чак в 84-ата минута. Влезлият само четири минути по-рано Роке Меса, проби през центъра, мина през трима и с мощен удар с десния крак от ръба на наказателното поле, прати топката в долния ляв ъгъл на вратата. В 92-ата минута, домакините тотално рухнаха. Браян Джил нахлу в наказателното поле с топка в крака, върна към Мунир Ел Хадади и бившият играч на Барселона оформи крайния резултат 0:2.

Голово равенство между Леванте и Уеска

Леванте и Уеска завършиха при резултат 2:2. В 18-ата минута “жабите” поведоха, след като Роджър Марти засече прострелно подаване от Хосе Моралес. Гостите изравниха в 63-ата минута. Енрик Гайего изскочи зад отбраната на домакините и вкара топката с глава в горния десен ъгъл. Две минути по-късно Леванте отново поведе в резултата след точно изпълнена дузпа от страна на Моралес. Равенството в срещата възстанови Езикил Авила в 69-ата минута.

Селта Виго излезе от опасната зона

Селта надигра Реал Сосиедад с 3:1 и се махна от зоната на изпадащите. Гостите поведоха в 32-ата минута след точно изпълнена дузпа от страна на Уилиан Жозе. Резултатът бе изравнен от Яго Аспас след нова дузпа, този път в полза на “малките келти”. Голмайсторът на Реал Сосиедад бе изгонен в 58-ата минута заради удар с лакът. Това определено оказа влияние върху мача и в 70-ата минута обратът беше налице. Хуго Майо напредна по крилото, центрира топката и живата легенда на Селта - Аспас, я засече с глава за 2:1. Крайния резултат оформи Макси Гомес в 91-ата минута.

“Жълтата подводница” потъна

Виляреал загуби гостуването си на Бетис с 1:2 и остана в зоната на изпадащите. “Зелено-белите” поведоха в резултата още в 11-ата минута чрез Ло Селсо. Младият аржентинец получи топката от Андрес Гуардадо и с прецизен изстрел от границата на наказателното поле прехвърли вратаря на гостите. Две минути по-късно “жълтата подводница” изравни след изпълнение на корнер. Санти Касорла центрира топката на втора греда, къдто извисилият се над всички Рамиро Мори реализира с глава. В 63-ата минута домакините отново излязоха напред в резултата. След разбъркване в наказателното поле на гостите, отново най-съобразителен бе Ло Селсо, който с десния крак вкара кълбото във вратата. Виляреал можеше да си тръгне поне с точка от срещата, след като в 89-ата минута получи дузпа , но изпълнителят Санти Касорла прати топката директно в ръцете на Пау Лопес.

Помогнете на мисията ни за достоверност на новините. Споделете тази статия във Facebook и посещавайте otzasada.com всеки ден!

Гласували: 4, рейтинг: 3.8

Роналдо и Меси отхвърлиха парите на Саудитска Арабия
Еден Азар се завърна с гол бижу (видео)
Барса не иска да плаща обезщетение на Сетиен
Депортиво Алкояно: третодивизионният клуб, който дори с 10 човека победи Реал Мадрид