Юве и Торо не се победиха в Дерби дела Моле

Дербито на Торино завърши при резултат 1:1. Ювентус и Торо влязоха в най-старото градско съперничество на Апенините с различни цели. Домакините общо взето доиграват сезона, докато "биковете" са се вплели в яростна битка за класиране в Шампионската лига и трите точки им бяха крайно необходими.
Мачът започна равностойно с положения и пред двете врати. Правеше впечатление това, че Торино сякаш се справяше по-добре в първите 15-тина минути. "Биковете" затвърдиха това с гол във вратата на Войчех Шчесни. Саша Лукич се разписа в 18-ата минута след грешка в защитата на домакините. "Старата госпожа" можеше мигновено да изравни, но пропуск направи Блез Матуйди, а при добавката Куадрадо се размина с топката. Юве постепенно вдигна оборотите, но не стигаше до чисти ситуации пред вратата на Салваторе Сиригу. В същото време Торо опитваше опасни котраатаки, но в последната третина на терена играчите в нападение не успяваха да се разберат добре. До края на полувремето липсваха чистите възможности, като можем да отбележим един слаб удар на Кристиано Роналдо, а на другия край неточен шут на Алекс Беленгер.
Втората част започна по същия начин, по който завърши и първата. Мачът се играеше главно в центъра на терена, като и двата тима опитваха да атакуват, но без да стигнат до добри положения. В 61-вата минута, може би най-добрият в състава на Юве Леонардо Спинацола, проби и стреля, но неточно. Обръчът пред вратата на Сиригу се затягаше, но изстрелите на Куадрадо и Роналдо не попаднаха в целта. Играчите на Торо опитаха няколко атаки, но ударите им бяха неточни. Така се стигна до 83-ата минута, в която Кристиано Роналдо се възползва от едно центриране в наказателното поле и изравни резултата с глава. До края нови попадения не паднаха, въпреки опитите и на двата тима да спечелят, но след последния съдийски сигнал таблото светеше с резултат 1:1.

По този начин Торино остана на 6-та позиция, на 2 точки зад четвъртия Аталанта и една зад петия Рома, като имат и мач повече. До края на сезона "биковете" домакинстват на Сасуоло и Лацио, а между тези два мача гостуват на Емполи. Програмата на Юве пък изглежда тежка. "Старата госпожа" гостува на Рома и Сапмдория, а на Алианц Стейдиъм ще играят с Аталанта.

Гласували: 0, рейтинг: 0

"Бодибилдърът" от Лече: От фермата на баща си до звезда в Калчото