Ботев е на полуфинал след нова драма с дузпи

Ботев Пловдив се класира за ½-финалите в турнира за Купата на България след драма с дузпи.
Момчетата на Николай Киров започнаха по-агресивно мача и в 10-ата минута Феребори Доре нацели напречената греда след удар с глава. До края на полувремето липсваха сериозни голови положения. Втората част започна вихрено за пловдивчани и те откриха резултата в 51-ата минута отново след удар на Доре. „Моряците” заиграха по–активно, търсейки гола и в 79-ата минута Мартин Минчев със страхотен шут възстанови равенството. В продълженията нито един от двата отбора не успя да отбележи гол и така се стигна до изпълнението на дузпи.
За Ботев точни бяха Неделев, Пиргов и Вутов, а пропуски за "моряците" записаха Димов, Панаьотов и Кики.
 Така Ботев се присъедини към Локомотив Пловдив и ЦСКА, които отстраниха съответно Етър и Лудогорец, а по-рано днес Септември се наложи над Струмска слава в Радомир с 2:0. Жребият за 1/2-финалите ще бъде изтеглен малко по-късно тази вечер.

Гласували: 3, рейтинг: 5.0