Ботев отново шокира ЦСКА

Ботев Пловдив победи ЦСКА с 2:0 в "Коматево" и попари шансовете на "червените" да се доближат до лидера Лудогорец.
 Първата опасна възможност дойде в 6-ата минута, когато Атанасов можеше да отбележи след страхотен шут, но вратарят на Ботев изби. В 37-ата минута Пиргов можеше да вкара за "канарчетата", след центриране на Неделев, но ударът му не намери целта. Кайзер можеше да подари гол на ЦСКА след опит да финтира Тиаго, но късметът се усмихна на Ботев и резултатът остана 0:0.
 През втората част "червените" бяха по-активният отбор, но първата възможност бе за домакините в 57-ата минута. Балтанов стреля встрани от вратата. Али Соу шутира опасно в 63-тата минута, но Кайзер отново спаси. Така се стигна до 83-ата минута, когато Феребори Доре даде аванс на домакините и попари надеждите на "армейците" за победа. В добавеното от съдията продължение Неделев отбеляза за 2:0, както завърши и мачът.
 Така разликата между Лудогорец и ЦСКА се запазва 5 точки в борбата за титлата.

Помогнете на мисията ни за достоверност на новините. Споделете тази статия във Facebook и посещавайте otzasada.com всеки ден!

Гласували: 3, рейтинг: 3.3

Двата мача на Христо Стоичков за Ал Насър
Димитър Пенев – футболистът: един от най-великите български играчи
Великите евромачове на българските клубове
Берба се кандидатира за президент на БФС?
България написа история: първият официален футболен мач на Антарктида
Българските футболисти, които попадат в предизборните листи за предстоящите избори
Българските клубове „имитатори“: когато отборите ни заимстват емблемите си едни от други (IV част)
10 от най-култовите изказвания на Батето (част 1)
ЦСКА 1948 поздравиха Рейнджърс за титлата, вдъхновила ги да спечелят efbet лигата
Българските двойници на известните футболисти
Българските клубове „имитатори“: когато малките ни отбори заимстват емблемите си от световните грандове (III част)
Най–възрастните играчи в еfbet Лига
Топ 15 най-несполучливи емблеми в българския футбол
Големите клубове от малките градове
5 "златни случки" от последните 20 години в родния футбол (част 1)
Младите надежди на българския футбол
Как се държат българските футболисти извън терена?
Как се държат известните футболисти извън терена?
Топ 5 от мъдростите на култовия Иво Димов
Чужденците, изиграли най-много мачове в българския футбол през последните десетилетия