Всеки трансферен прозорец медиите пускат поредица от слухове, както и напълно възможни, така и граничещи с абсурда. Тоновете информация и модата да се правят сензации отвеждат трансферните новини отвъд това, което дори може да си преставим, когато играем Football Manager и правим нереалистични трансфери. Припомняме Ви десет от най-абсудните трансфери слухове в последните години. И докато в някои от тях е имало доза истина, то други са плод на чиста фантазия.
Стивън Флетчър в Реал Мадрид
През 2008 г. 20-годишният тогава нападател на Хибърниън е наблюдаван от скаути на „кралския клуб“ по време на изявите си в младежкия национален отбор на Шотландия. Дори се тръби, че испанците са готови да платят 4 милиона паунда в края на сезона. Все пак Флетчър става част от Бърнли. Кариерата му минава още през Улвърхемптън, Съндърланд, Олимпик Марсилия и Шефилд Уензди.
„Те следяха първо мен, но след като не успяхме да подпишем, дадоха оферта за Роналдо“, заявява нападателят, къде на шега, къде напълно сериозно.
Робин ван Перси в Глазгоу Рейнджърс
През 2016 г. британската преса определя Рейнджърите като фаворити за подписа на холандския нападател. След като е прекарал сезон във Фенербахче, се съобщава, че бившият голмайстор на Висшата лига не се чувства щастлив в Турция и иска да се завърне на Острова. Интересен факт е, че когато треньор на Рейнджърс е Дик Адвокаат, е било много възможно Ван Перси да се озове на „Айброкс“ вместо в Арсенал.
Налага се ръководството на Рейнджърс да опровергае информацията в Туитър, заявявайки, че от клуба не могат да си позволят заплатата на холандеца. Така нападателят остава още година и половина в Турция, след което завършва кариерата си във Фейенорд.
Пепе Рейна в Ливърпул/Барселона
През същата 2016 г. италианските медии пускат слуха, че Пепе Рейна може да се завърне в Ливърпул след слабите изяви на Симон Миньоле. Все пак вместо да върнат испанския ветеран, мърсисайдци привличат Лорис Кариус. По същото време пък се тръби, че Рейна се е предложил на Барселона, откъдето тръгва за големия футбол. Впоследствие вратарят реагира гневно в Туитър, като заявява, че това са пълни глупости
Рейна остава в Наполи до 2018 г., а в момента доиграва кариерата си като резервен вратар на Милан.
Ривалдо в Болтън
Връщаме се в 2004 г., когато Болтън на Сам Алърдайс набира сила, а в състава вече са имена като Юри Джоркаеф и Фернандо Йеро. По това време договорът на Ривалдо с Милан изтича, и 32-годишният тогава бразилец признава, че е бил близо до контракт с Уондърърс, но впоследствие избира офертата на Олимпиакос и става една от най-големите звезди на гръцкото първенство. Световният шампион от 2002 г. едва ли съжалява за решението си, след като игра до 40-годишна възраст, а кариерата му мина през екзотични дестинации като Узбекистан и Ангола.
Андреа Пирло в Челси и Микаел Есиен в Милан
Когато Карло Анчелоти поема Челси, бързо е разпространен слухът, че първият трансфер на специалиста ще е Андреа Пирло. Преввид позицията му пред защитника, се допълва още, че Милан ще искат в замяна Микаел Есиен, който да запълни оставената дупка. В първия си сезон на Острова Анчелоти печели Висшата лига и ФА Къп и без да привлича сънародника си.
До края на кариерата си Пирло така и не играе в Англия, докато Есиен все пак става част от Милан през 2014 г. С екипа на „росонерите“ ганайският полузащитник обаче е далеч от най-добрата си форма.
Карлес Пуйол в Нюкасъл
През април 2010 г. английските издания обявяват шокираща размяна. Капитанът на Барселона Карлес Пуйол е пред трансфер в Нюкасъл Юнайтед, като в обратна посока ще поеме тогавашният капитан на „джордитата“ Стивън Тейлър. Трансферът е далеч от равностоен и напълно логично Пуйол остава до края на кариерата си на „Ноу Камп“. Тейлър пък успява да играе в чужбина, като носи екипите на американския Портланд Тимбърс и новозеландския Уелингтън Финикс. Е, не е Барселона, но не е и толкова зле.
Роберто Баджо в Дарби Каунти
В края на 90-те години доста от звездите на Калчото преминават във Висшата лита – Дзола, Виали, Раванели. През лятото на 1997 г., според „Гадзета дело спорт“, Дарби Каунти предлагат 16 милиона паунда за най-емблематичния футболист на Италия по това време – Роберто Баджо. Треньорът Джим Смит обаче смята сделката за прекалено скъпа и предпочита далеч по-икономичен вариант – Франческо Баяно за 1.5 млн паунда.
Баджо пък продължава да играе на високо ниво в Италия с екипите на Болоня, Интер и Бреша.
Роналдиньо в Сейнт Мирън
Когато бразилският магьосник подписва с ПСЖ през 2001 г., шотландският Сейнт Мирън изпраща оферта да вземе под наем бразилеца за половин сезон. Трансферът е даже на път да се случи, но плеймейкърът е уличен в скандал с фалшив паспорт, което попречва на преминаването му в Шотландия. И Слава Богу, иначе кой знае дали Рони щеше да се превърне в идол на цяло едно поколение.
Анхел ди Мария в Левски/ЦСКА/Литекс
Според агенция „Фокус“ през юли 2007 г. тогавашният младежки национал на Аржентина Анхел ди Мария е бил предложен на Левски, ЦСКА и Литекс. Нито един от трите клуба обаче не отговаря на офертата, в резултат на което кариерата на крилото се развива в съвсем друга посока – Бенфика, Реал Мадрид, Манчестър Юнайтед, ПСЖ и десетки трофеи. Още един изпусната от българските отбори звезда, също като Яя Туре, Матея Кежман и Фред.
Ернан Креспо в Лудогорец
Година след като Черно море привлича Марио Жардел, през декември 2011 г. се пуска и слухът, че Лудогорец ще вземе Ернан Креспо. Аржентинецът е вече на 35 години и доиграва кариерата си в Парма, но се твърди, че бил дал съгласието си да подсили „орлите“ и да дебютира още в първия мач от пролетния полусезон на шампионата. Главният скаут на тима Методи Томанов обаче бърза да опровергае слуха и заявява, че всичко това са „пълни глупости“. Два месеца по-късно Креспо разтрогва с Парма и слага край на кариерата си.