Левски надви Етър и ще играе в Европа

Левски успя да се наложи над Етър с минималното 1:0 пред близо 10 хиляди души и си осигури участие в Европа. Двадесет и шест кратният шампион не беше убедителен и резултата беше резонен. Срещата беше последна на треньора Георги Тодоров, който записа актив от 3 победи, 1 равенство и 2 загуби в неговия кратък престой.
 Мачът започна с очаквана преса на Левски. Битката в средата на терена беше безмилостна и двата тима очакаваха единия да сгреши. Етър не даваше никакви шансове на Левски и играеше предимно на контра атака. Първият точен удар дойде в 26-ата минута, но Паулиньо стреля слабо в ръцете на Христо Иванов. До края на полувремето нямаше нищо интересно и двата тима се прибраха да почиват при резултат 0:0.

Второто полувреме започна много динамично и двата отбора си разменяха атаки. Така се стигна до 72-ра минути, когато падна първия гол в двубоя, когато Валери Божинов засече с глава центриране на Живки Миланов и хвърли в екстаз синята публика. Така Левски се активизира и две минути по-късно Паулиньо пропусна да удвои. Етър отвърна подобаващо на предизвикателството и погледна по-смело към вратата на "сините". Но до края на мача не успях да вкарат така важния изравнителен гол и Левски се поздрави с победата.

Гласували: 2, рейтинг: 5.0