Левски победи на „Герена”, а Станислав Костов подгони рекорд

Левски победи Черно море с 5:1. Първата ситуация в мача беше за гостуващия тим. Мартин Минчев проби от ляво и центрира на втора греда, където Ндонгала стреля с глава, но не успя да насочи топката във вратата. В 16-ата минута Левски поведе в резултата. Станислав Костов получи центриране от Станислав Иванов и с глава насочи топката във вратата на Черно море. В 19-ата минута резултата набъбна на 2:0. Илия Юруков центрира от дясно и намери по перфектен начин в малкия пеналт Паулиньо, който след удар от въздуха се разписа. В 31-ата минута резултата стана класически. Паулиньо проби мощно от ляво, центрира, а Станислав Иванов малко случайно прати топката във вратарското поле, а там Давиде Мариани не пропусна ситуацията и наказа грешката на “моряците”. До края на полувремето “сините” имаха още една ситуация, но Тиам прати топката над вратата след ъглов удар. Второто полувреме започна ударно за Левски. След бърза атака от ляво, Паулиньо пусна тънък пас към Станислав Костов, а той преодоля Китанов и отбеляза своя 24-ти гол през сезона. С този гол Костов подгони рекорд за голове през века, като пред него е само Гара Дембеле с двадесет и шест попадения. След вихреното начало, мача се успокои, като “сините” диктуваха темпото и владееха повече топката. Крилата на Левски работеха по перфектен начин в този мач, а при поредния пробив на Паулиньо центрира към Станислав Иванов, който засече с глава и направи резултата 5:0. В 87-ата минута Черно море стигна до почетен гол в мача. Мартин Минчев центрира, а Дани Кики засече топката от въздуха по атрактивен начин. За повече положения нямаше време, а Левски стигна до победата на „Герена” за първи път през пролетта.

Гласували: 6, рейтинг: 5.0