Левски превзе "Тича" и се доближи до лидерите

Левски победи с 1:0 Черно море. Първите минути на мача бяха за отбора домакин, който се опитваше да създава положения чрез своите крила, като стигна и до два ъглови удара, но по никакъв начин не затрудни Николай Михайлов. Левски рядко играеше с топката, като нямаше отговор на пресата, наложена от “моряците”. В 16-ата минута Кали Тиам отне топка в центъра на терена, подаде към Иван Горанов, който навлезе в половината на Черно море, комбинира с Нганиони, той от своя страна пусна пас към Станислав Костов, който финтира защитник на Черно море и с удар под плонжа на вратаря откри за Левски. Гол, който буквално дойде от нищото за “сините”, а попадението беше под номер 20 за Костов от началото на сезона. В следващите минути Левски успя да изнесе играта и да стигне до няколко ситуации пред вратата на "моряците", но не успя да затрудни Дюлгеров. До края на полувремето не се случи нищо по-интересно, а положенията пред двете врати липсваха.

Второто полувреме започна отново с предимство на "моряците", които основно стигаха до статични положения, но не успяваха да затруднят Михайлов. Ясно си личеше и липсата на капитана Георги Илиев. В следващите минути играта се водеше в центъра, като нито един от двата отбора нямаше превес. В 83-ата минута съставът на Левски остана с човек по-малко след като Нганиони беше изгонен за втори жълт картон. До края на мача Черно море не успя да се възползва от численото си предимството. Така столичани спечелиха за първи път на “Тича” през този сезон и се доближиха до лидерите.

В следващия кръг Левски приема лидера Лудогорец, а Черно море гостува в Пловдив на Ботев.

Помогнете на мисията ни за достоверност на новините. Споделете тази статия във Facebook и посещавайте otzasada.com всеки ден!

Гласували: 5, рейтинг: 5.0