Лудогорец победи юношите на Левски и поведе в борбата за титлата

Лудогорец победи Левски с 2:0 в мач от Първа лига, игран на стадион „Васил Левски”. След многото проблеми с контузени и наказани играчи при сините, те излязоха с нова защита и няколко юноши срещу шампионите.
 Първото полувреме започна равностойно, като още в 11-ата минута Кешерю можеше да отбележи, но беше спрян от силно преувеличена засада. Последва възможност за сините, но Костов стреля над врата, а няколко минути по-късно Моци нацели гредата и пропусна да даде предимство на гостите. Все пак това се случи в 37-ата минута, когато Марселиньо намери Кешерю в наказателното поле и нападателят отбеляза за 1:0.
 През втората част отново гостите бяха по-добрият отбор, като Сисиньо и Вандерсон пропуснаха добро възможности да удвоят преднината на „орлите”. В 78-ата минута Иван Горанов фаулира Швиерчок в наказателното поле и получи директен червен картон. Моци застана зад топката и отбеляза за 2:0.Румънецът показа радостта си пред „синята” публика, което предизвика нахлуване на агитката на пистата и играчът на Лудогорец получи втори жълт картон за действията си.
 След този мач Лудогорец е на 1-вото място в шампионата с 3 точки пред втория ЦСКА и 9 пред Левски, за които шансовете за титла драстично намаляха.

Снимка: Instagram

Помогнете на мисията ни за достоверност на новините. Споделете тази статия във Facebook и посещавайте otzasada.com всеки ден!

Гласували: 1, рейтинг: 5.0