Най-лошите резултати на Юнайтед след ерата "Фъргюсън"

В неделя Манчестър Юнайтед загуби на "Сейнт Джеймсис Парк" от един слаб отбор на Нюкасъл, написвайки нова лоша страница в историята си след пенсионирането на легендарния сър Алекс Фъргюсън. След неговото оттегляне „червените дяволи“ имат и добри резултати, но отрицателните са тези, които преобладават. Като че ли с всяка изминала година, Юнайтед затъват все повече и повече и с това затъване е акомпанирано с лоши резултати. В тази класация ще се опитаме да подредим най-ужасните моменти в историята на „червените дяволи“ след ерата "Фъргюсън".

10. 6 Октомври 2019, Сейнт Джеймс Парк – Нюкасъл Юнайтед – 1:0

Започваме с мача от изминалата неделя. Резултатът не е толкова шокиращ като цифрово изражение. Шокиращото беше това, че Юнайтед изиграха един от най-слабите си двубой в чисто футболно естество. „Червените дяволи“ бяха безидейни във фазата на нападението, а в защита допуснаха множество грешки. За капак на всичко Мати Лонгстаф – дебютант в отбора на „свраките“, отбеляза единствения гол в срещата, оставайки дори най-верните фенове на Юнайтед да се съмняват в уменията на Оле Гунар Солскяер.

9. 22 Септември 2013, Етихад – Манчестър Сити – 4:1

Връщаме се назад във времето към един от първите мачове на Юнайтед след ерата "Фъргюсън". Беше повече от ясно, че "червените дяволи" няма да са същият отбор след напускането на големия шотландец. И този мач го доказа. Давид Мойс излезе с тотално неадекватна система на терена и отборът му беше пометен с 4:1. Уейн Руни вкара красив гол от пряк свободен удар в 87-мата минута, за да направи резултата малко по-приемлив след голове на Агуеро (на два пъти), Самир Насри и Яя Туре.

8. 21 Септември 2014, Кинг Пауър -  Лестър Сити – 5:3

След колебливо начало в първия сезон на Луис ван Гаал начело изглеждаше, че Юнайтед се стабилизират след победа с 4:0 над КПР на "Олд Трафорд". Възпитаниците на холандеца се насочиха с вдигнати глави към "Кинг Пауър Стейдиъм". По всичко личеше, че това ще бъде рутинен мач след като Андер Ерера вкара за 1:3 в 57-мата минута след голове на Ван Перси и Ди Мария. Предстоеше Ван Гаал да се сблъска с реалностите в английския футбол. Само 5 минути след попадението на Ерера, Лестър получи дузпа, която Нюджент реализира. Скоро след това Камбиасо изравни резултата, а в 79-ата минута "лисиците" поведоха чрез Варди. Уйоа оформи крайното 5:3 в 84-ата минута чрез дузпа. Така Лестър постигнаха една от редките си победи преди през есенния полусезон да извършат "Великото бягство" през пролетта.

7. 25 Март 2014, Олд Трафорд – Манчестър Сити – 0:3

Отново се връщаме към турбулентното време на Дейвид Мойс и пак към мач с "гражданите". Сити започнаха двубоя ударно и още в първата минута Един Джеко се разписа за първи път в двубоя. В началото на второто полувреме Джеко вкара за втори път, а Яя Туре оформи крайното 3:0. „Червените дяволи“ рядко се добираха до топката и може да се каже, че бяха късметлии да се отърват само с 3 гола.

6. 4 Октомври 2015, Емирейтс – Арсенал – 3:0

Вторият сезон на Ван Гаал започна много добре за „червените дяволи“. Преди тази визита на "Емирейтс", Юнайтед бяха на първото място и вече бяха спечелили мачове срещу Тотнъм и вечния съперник Ливърпул, а феновете мислеха за предизвикателство към титлата. Но това се промени в първите 20 минути на онзи двубой. Гол на Месут Йозил между два гола на Санчес сякаш пречупиха волята на „червените дяволи“. В следващите 11 мача в лигата Юнайтед спечелиха едва 3 от тях и завършиха сезона на 5-то място.

5. 23 Октомври 2016, Стамфорд Бридж – Челси – 4:0

Стигаме и го първия мач на Жозе Моуриньо в класацията. Сезонът започна зле за „червените дяволи“ и те се отправиха към Лондон на седма позиция във временното класиране. Първият път, когато Жозе пристигна на "Стамфорд Бридж" като мениджър на друг отбор от Висшата лига. Плановете на португалеца за триумфално завръщане обаче се объркаха още в началото на двубоя. След 30 секунди игра Педро заби топката в мрежата на Де Хеа след грешка на вратаря. Гари Кейхил удвои резултата след 21 минути, а Азар и Канте добавиха по един гол през второто полувреме. След тази загуба „червените дяволи“ не загубиха мач до май месец, но въпреки това завършиха на шестото място.

4. 21 Април 2019, Гудисън Парк– Евертън – 4:0

Само малко повече от месец след впечатляващата победа над ПСЖ в Париж, кризата в Юнайтед вече беше започнала. На "Гудисън Парк" „червените дяволи“ не бяха същият отбор, който излезе срещу "принцовете" на "Парк Де Пренс". С голове на Ричарлисон и Сигурдсон, Евертън си осигуриха добра преднина на полувремето, която набъбна до 4 гола след попадения на Дин и Уолкът по време на второто. Ако до този момент кризата в Юнайтед не беше изявена, то този мач я направи очевидна и постави първите въпроси около уменията на Оле като мениджър.

3. 16 Март 2014, Олд Трафорд – Ливърпул – 0:3

Определено най-лошият момент в кариерата на Дейвид Мойс. Преди двубоя над „Олд Трафорд“ прелетя надпис „Wrong One - Moyes Out” (Грешния – Мойс вън). А нещата на терена не бяха по-добре. „Червените дяволи“ бяха смазани от Ливърпул в един от най-лошите мачове за феновете на отбора. Юнайтед допуснаха 3 дузпи като 2 от тях бяха реализирани от Джерард, а Луис Суарес оформи крайното 3:0 с красив гол. Цяло чудо е как Мойс оцеля още месец след този двубой.

2. 16 Декември 2018, Анфийлд – Ливърпул – 3:1

Това бе последният мач на Жозе Моуриньо начело на отбора от Манчестър. Резултатът не изглежда толкова стряскащ, но представянето беше катастрофално. След гол на Мане в 24-ата минута ,„червените дяволи“ някак намериха начин да изравнят чрез Лингард. Но дори този гол не успя да спре устрема на Ливърпул, които отправиха цели 36 изстрела към вратата на Де Хеа. Два гола на Шакири през второто полувреме решиха съдбата на португалския специалист, а за да боли дори още повече, този мач изпрати "мърсисайдци" на върха на класирането.

Honorable Mentions:

Преди да разкрием и най-лошият мач след оттеглянето на сър Алекс, ще посочим и някой срещи, който за малко не попаднаха в класацията. Със сигурност обаче имаше и много други лоши резултати, който заслужават да бъдат споменати.

25 Февруари 2014, Караискакис – Олимпиакос – 2:0

26 Април 2015, Гудисън Парк – Евертън – 3:0

26 Декември 2015, Британия – Стоук Сити– 2:0

10 Април 2016, Уайт Харт Лейн – Тотнъм – 3:0

20 Декември 2017, Аштън Гейт – Бристол Сити – 2:1

1. 26 Август 2014, МК Стейдиъм – МК Донс – 4:0

Това определено е най-лошият мач на „червените дяволи“ след отказването на сър Алекс и от гледна точка на резултата и от гледна точка на представянето. Това бе един от първите мачове на Луис ван Гаал начело и бе очевидно, че той не познава добре английския футбол. Холандецът беше подценил отборът от трета дивизия и излезе с много слаб състав, включващ млади играчи като Марник Вермил, Ник Пауъл и Рийс Джеймс и провалени надежди като Андерсон и Дани Уелбек. „Червените дяволи“ регистрираха удар чак в 72-рата минута, когато резултатът вече бе 3:0 след два гола на Уил Григ и един на Беник Афобе. В последствие Афобе добави и още едно попадение, написвайки най-славната страница в историята на клуба си и една от най-срамните в историята на Манчестър Юнайтед.

Гласували: 13, рейтинг: 4.6