Обзор на четвъртфиналите за купата на България

След днешния ден станаха ясни и последните два отбора, които продължават напред за купата на България. Представяме на вашето внимание  кратък обзор на изминалите четвъртфинали.

Етър – Локомотив Пловдив 1:1 (6
:7 при дузпите)

Във Велико Търново един срещу друг се изправиха Етър и Локомотив Пловдив. ,,Смърфовете” избраха да играят по-защитно, малко по-грубо разчитайки на повече контраатаки. ,,Болярите” владееха повече топката, създаваха повече положения, но късметът им беше обърнал гръб. Етър поведе след точно изпълнена дузпа на Иван Стоянов в 73-ата минута. Локомотив обаче бързо успя да изравни в 82-ата минута след гол на капитана Димитър Илиев вкарвайки мача в продължения.
Там те отново се защитаваха, за да дойдат и така заветните дузпи. Бяха изпълнени 20 дузпи, а Локомотив на три пъти бяха в кризисна ситуация, след като губеха първо с 3-1 след пропуски на Асен Георгиев и Елитон, а после и при неточно изпълнена дузпа от страна на Димитър Везалов. Късметът обаче беше на тяхна страна и с помощта на Илко Пиргов (по прякор ,,дузпаджията’’) успяха да триумфират

Лудогорец – ЦСКА 0:1
Лудогорец посрещна ЦСКА във финал преди финала. Големият мач противопостави един срещу друг      ,,зелени” и ,,червени”. ЦСКА показа едно различно лице и през целият мач доминираше над разградчани. ,,Червените” поведоха в 30та минута с фантастичен гол на Рубен Пинто от далечна дистанция. ЦСКА създаде  още няколко чисти положения, но така и не успяха да ги реализират. Лудогорец не можеше да намери себе си през целия мач. Едва в 90-ата минута ,,зелените” създадоха двете си най-чисти положения. Първо греда на Вандерсон, а след това и удар с глава на Сисиньо, който профуча в аут не успяха да помогнат на Лудогорец да избегне загубата и така ЦСКА продължава напред към заветната цел

Струмска слава – Септември 0:2

Септември не допусна изненада и успя да елиминира  Струмска слава с 2:0. Столичани взеха инициативата от самото начало, но успяха да реализират първото попадение чак в края на първата част след точно изпълнена дузпа от Иван Тилев. След паузата домакините направиха три промени в опит да променят нещо, но не успяха. Септември стигна до гол 5 минути преди края, който бе дело на Георги Русев.

Ботев Пловдив – Черно море 1:1 ( 3:1 при дузпите)

Момчетата на Николай Киров започнаха по-агресивно мача и в 10-ата минута Феребори Доре нацели напречената греда след удар с глава. До края на полувремето липсваха сериозни голови положения. Втората част започна вихрено за пловдивчани и те откриха резултата в 51-ата минута отново след удар на Доре. „Моряците” заиграха по–активно, търсейки гола и в 79-ата минута Мартин Минчев със страхотен шут възстанови равенството. В продълженията нито един от двата отбора не успя да отбележи гол и така се стигна до изпълнението на дузпи. За Ботев бяха точни Неделев, Пиргов и Вутов, а пропуски за ,,моряците" записана Димов, Панайотов и Кики.

Гласували: 2, рейтинг: 4.5