Огромен спектакъл и същинска драма с 10 гола и 18 дузпи във финала за купата на Армения (Видео)

10 попадения, 2 греди, 18 изпълнени дузпи, 1 победител. Това е равносметката след провелия се вчера финал за Купата на Армения между отборите на Ноа и Арарат Армения. Най-добрите отбори в момента от бившата Република на Съветския Съюз се изправиха един срещу друг в двубой, играл се под проливния дъжд в столицата Ереван и изпълнен с множество емоции и куп обрати.

Първо Полувреме

Фаворитите на букмейкърите, Арарат Армения, навлязоха по-убедително в срещата, след като в 9-та минута нападателното дуо на тима, нигерийците Юсуф Отубанджо и Огана Люис, развинтиха защитата на символичните домакини и откриха резултата. След няколко пропуска през двете врати, Алан Татаев си отбелязва автогол и с това прави задачата на Ноа доста по-непосилна. В 28-та минута Арарат вече се виждат с титлата, след като Отубанджо се озовава сам срещу вратата и покачва преднината на 3:0. Намиращи се в подем, гостите изпускат две златни възможности да покачат аванса си на 4 гола. В 39-та минута, Максим Майрович се възползва от грешка на вратаря на Арарат и свежда разликата до две попадения. Няколко атаки по-късно обаче, Огана Люис изпреварва защитника на Ноа, излиза лице в лице срещу вратаря и с хубав удар по земята връща преднината от 3 гола на тима си.

Второ Полувреме

През втората част небето над стадиона в Ереван се продъни и заваля пороен дъжд. В 55-та минута 21-годишното ляво крило на Ноа отправя изстрел към вратата на гостите, които се отклонява от напречния стълб, а в суматохата в наказателното поле, левия бек на Арарат извършва нарушение и съответно 11-метров наказателен удар. Зад топката застава Владимир Азаров, който запазва хладнокръвие и прави резултата 2:4. В 59-та минута, след поредното неразбирателство в полето на Арарат, Михаил Коваленко сварва неподготвена защитата на противника и с удар покрай вратаря намалява преднината на 3:4. Зрелището е факт едва 8 минути по-късно, когато молдовския полузащитник на Ноа връща статуквото в срещата – 4:4. Дъждът не спира да се сипе над Ереван. Видимо силите на футболистите ги напускат, а двубоят вече се играе в доста по-лежерно темпо. Златната възможност за Ноа идва в 84-та минута, когато Дмитри Лавришчев се оказва непокрит в малкото наказателно поле, но ударът му с глава среща страничния стълб. Драмата е пълна в самия край на двубоя, когато нападателя на Ноа, Рокас Краснаускас, се откъсва сам срещу вратаря, но е повален от Коджо Алфонс, за което съдията му дава директен червен картон.

Продължения

Вече с човек по-малко Арарат започва да се защитава все по-осезаемо, а в същото време Ноа изпуска няколко добри възможности пред вратата на Максим Швагирев. Топката така и не иска да навести мрежата на Арарат, а главният виновник за това е именно вратаря на тима. В 113-та минута обаче след съприкосновение в наказателното поле на гостите, съдията отсъжда на пръв поглед доста пресилена дузпа за Ноа. Владимир Азаров застава зад топката и бележи, с което сътворява един уникален обрат за отбора си. Само че три минути по-късно Юсуф Отобанджо се откъсва в предни позиции и попарва надеждите на Ноа за титла още в продълженията – 5:5.

Дузпи

Дузпите започват с пропуск от двете страна, а малко по-късно Арарат взимат предимство, след като третият изпълнител за Ноа, Виген Аветисян изпуска от 11-те метра. За тяхно съжаление, Гор Малакян също се оказва грешник в изпълнението на дузпи и пропуска да затвърди преднината на отбора си. Впоследствие са изпълнение още 11 дузпи (общо 18 при дузпите и 20 в целия мач), а след пропуск на Артур Даниелян от Арарат, Рокас Краснаускас бележи, с което носи първа титла на страната за Ноа.

Видео от срещата

Гласували: 8, рейтинг: 3.5

Край! Ето кои звезди преминаха в Саудитска Арабия
Футбол без засади? Моделът на Ван Бастен
Уилям Стил: От Football Manager до хит във Франция
Потъналите в забрава някогашни членове на Висшата лига
Меси порази Троа със страхотен шут (видео)
Революционните промени за сезон 2023-24 в Еерсте Дивизие
Най-комичните голове за 2021/2022
Новата генерация: Дарвин Нунес
Неизвестните голмайстори по света
Семейството на "гражданите" порасна с още един отбор
Рафа Силва с гол достоен за трофея "Пушкаш"? (видео)
Името "Стоичков" отново отекна в Испания с рекорд (видео)
ФК Версай 78 – аматьорите от кралските градини, които изживяват магията на купата
Лудост: вратар спаси дупза и три следващи удара в рамките на 10 секунди (видео)
Спорният гол на Боро срещу Манчестър Юнайтед (видео)
Голът на Билбао, който извхърли Реал Мадрид от Купата в 89' мин. (видео)