Поредица: "Най - страшните контузии" - Алан Смит

За футболиста

Алан Смит преминава през отборите на  Лийдс, Манчестър Юнайтед и Нюкясъл, като определено бе запомнен с изявите си при „червените дяволи”  и „белите” от "Елън Роуд".  В „Юнайтед"  той изиграва 61 мача за периода 2004-2007, като бележи 7 попадения. Разбира се, обаче русокосият играч има и впечатляващите  172 мача и 38 гола за Лийдс. Успява да стигне и до националния отбор на Англия като има записан 1 гол в 19 срещи.

Контузията

През февруари 2006 г. чупи крак в мач срещу Ливърпул. Смит се строполява в агония на терена, след като се опитва да блокира пряк свободен удар изпълнен от норвежеца Джон Арне Рийзе. "Това е една от най-ужасните контузии, които съм виждал. Кракът му е счупен и ставата на глезена му е разместена. Това е много тежка травма, но ние го подкрепяме и сме до него. Той е смел боец. Не бях наясно какво точно се случи, защото следях пътя на топката, но от реакцията на играчите около Алън разбрах, че контузията е много, много  лоша. Това е още един удар за нас този сезон", заявява легендарният сър Алекс Фъргюсън. Смит влиза в игра в 76-ата минута на мястото на Дарън Флечър, след като малко преди това се възстановява от контузия в глезена. Само 14 минути по-късно, обаче младият играч напуска терена на носилка и бива заменен от корееца Джи Сунг Парк. Медицинският екип на Манчестър Юнайтед бързо е подпомогнат от клубния лекар на Ливърпул Марк Уолър при изнасянето на Смит извън игрището. "Много съжаляваме за това което се случи със Смит и му желаем всичко най-добро в бъдеще", заявява мениджърът по това време на "мърсисайдци" Рафа Бенитес. Контузията изкарва Алан извън игра за около 9 месеца.

Завръщането

На 13-ти Септември 2006г. Алан Смит влиза в последните 5 минути на мача от ШЛ между Бенфика и Юнайтед, спечелен от английския тим с 1:0. В последствие все пак той се нуждае от известно време да навлезе напълно в ритъм, но все пак успява. Юнайтед стават шампион същата година и въпреки, че не му достига 1 изигран мач, за да получи шампионски медал ( по правило трябва да има поне 10 ), от лигата предоставят специално разрешение на Смит да получи медал в последния ден от сезона. Последният отбор за който се състезава е Нотс Каунти в периода 2014-2018г.

Гласували: 5, рейтинг: 5.0