След страхотна битка Ботев надви ЦСКА в първия мач за Купата

Ботев Пловдив победи ЦСКА с 3:2 в първи полуфинален сблъсък в турнира за Купата на България. Мачът предложи много голове, две дузпи, спорни съдийски решения и много битка на терена.
 Първата част започна равностойно с добра възможност за гостите, след грешка в защитата на домакините Али Соу остана очи в очи с вратаря, но стреля в аут. Така се стигна до 14-ата минута, когато Чорбаджийски изрита Марин и „канарчетата” получиха дузпа, която Неделев реализира за 1:0. В 21-ата минута Малинов стреля опасно от фаул, но топката мина над гредата. Само 5 минути по-късно след прекрасен финт и плътен шут Антонио Вутов удвои преднината на Ботев. ЦСКА се върна в мача в 32-ата минута след гол от дузпа на Али Соу, отсъдена за игра с ръка на защитник на „жълто-черните”. Така полувремето завърши при резултат 2:1.
 „Червените” започнаха по-активно второто полувреме, търсейки изравнителен гол, но още в 53-ата минута Бикел извърши нарушение, с което си заслужи втори жълт, респективно червен картон и остави отбора си с човек по-малко. В 61-ата минута „армейците” можеха да изравнят след удар на Соу, но топката се удари в напречната греда, след това имаше игра с ръка в наказателното поле от футболист на Ботев, но съдията прецени да не отсъди дузпа. Въпреки това,че са с 10 души на терена „червените” продължиха да търсят гола и в 69-ата минута Рубен Пинто възстанови равенството след страхотен шут от пряк-свободен удар.  В 85-ата мунита все пак Ботев материализира числовото си предимство и Феребори Доре отбеляза страхотен гол за 3:2
 Реваншът е след седмица на стадион „Българска Армия”, а през уикенда за ЦСКА предстои вечно дерби с Левски, Ботев пък гостува на Лудогорец в Разград.

Помогнете на мисията ни за достоверност на новините. Споделете тази статия във Facebook и посещавайте otzasada.com всеки ден!

Гласували: 1, рейтинг: 5.0