След страхотна битка Ботев надви ЦСКА в първия мач за Купата

Ботев Пловдив победи ЦСКА с 3:2 в първи полуфинален сблъсък в турнира за Купата на България. Мачът предложи много голове, две дузпи, спорни съдийски решения и много битка на терена.
 Първата част започна равностойно с добра възможност за гостите, след грешка в защитата на домакините Али Соу остана очи в очи с вратаря, но стреля в аут. Така се стигна до 14-ата минута, когато Чорбаджийски изрита Марин и „канарчетата” получиха дузпа, която Неделев реализира за 1:0. В 21-ата минута Малинов стреля опасно от фаул, но топката мина над гредата. Само 5 минути по-късно след прекрасен финт и плътен шут Антонио Вутов удвои преднината на Ботев. ЦСКА се върна в мача в 32-ата минута след гол от дузпа на Али Соу, отсъдена за игра с ръка на защитник на „жълто-черните”. Така полувремето завърши при резултат 2:1.
 „Червените” започнаха по-активно второто полувреме, търсейки изравнителен гол, но още в 53-ата минута Бикел извърши нарушение, с което си заслужи втори жълт, респективно червен картон и остави отбора си с човек по-малко. В 61-ата минута „армейците” можеха да изравнят след удар на Соу, но топката се удари в напречната греда, след това имаше игра с ръка в наказателното поле от футболист на Ботев, но съдията прецени да не отсъди дузпа. Въпреки това,че са с 10 души на терена „червените” продължиха да търсят гола и в 69-ата минута Рубен Пинто възстанови равенството след страхотен шут от пряк-свободен удар.  В 85-ата мунита все пак Ботев материализира числовото си предимство и Феребори Доре отбеляза страхотен гол за 3:2
 Реваншът е след седмица на стадион „Българска Армия”, а през уикенда за ЦСКА предстои вечно дерби с Левски, Ботев пък гостува на Лудогорец в Разград.

Помогнете на мисията ни за достоверност на новините. Споделете тази статия във Facebook и посещавайте otzasada.com всеки ден!

Гласували: 1, рейтинг: 5.0

Последната минута - големият враг на българския футбол
Чужденците, които играха на високо ниво, след като напуснаха "А" група
Най-колоритните чужденци, играли в Североизточна България
Най-колоритните чужденци играли в Северозападна България
Най-колоритните чужденци играли в Югозападна България
Кои чудновати прякори на българските футболни персони си “партнират” най-добре?
Връща ли се Пирин там, където му е мястото?
Успешни чуждестранни треньори, които се провалиха в родния елит
Кои националности бележат най-много в българското първенство (в последното десетилетие)
Златан разкритикува академиите и “Плати за да играеш” системата на САЩ
Най-странните националности, присъстващи в българския футболен фолклор
Потенциалните дербита през следващия сезон
Бивш футболист на Ювентус разказва за пътя до България
УЕФА оповести нова директива, ето какво значи тя за футболна Европа
БФС прекрати сезона в Трета и Четвърта лига
Бившите шампиони, които спазват социална дистанция от титлата повече от половин век