ЦСКА изплува на "Тича" и диша във врата на Лудогорец

ЦСКА победи Черно море с 3:1 като гост, „червените” тотално надиграха „моряците” и запазиха шансове за титлата, въпреки проблемите и напускането на Любослав Пенев.

Първата опасност в мача бе на сметката на „армейците”, но удар на Тиаго бе спасен от вратаря на гостите. Черно море поизравни играта, но до добра голова възможност не се стигаше, с неточни удари се отчетоха Минчев и Панайотов. В 33-тата минута страхотна контаатака на червените завърши с прекрасен удар на Тиаго в мрежата за 0:1.

Втората част започна с натиск на домакините, Панайотов можеше да изравни, но стреля в аут. „Червените” се възползваха от това и органираха перфектната контаатака, която завърши с пас на Тиаго към Джеси и втори гол за ЦСКА. Черно море се върна в мача в след гол на Панайтов в 65-ата минута след грешка в „червената” отбрана и страхотен удар по земя. Али Соу сложи точка за спора в 75-ата минута след поредна убийствена контраатака на „армейците” и оформи крайното 1:3

Така ЦСКА събра 67 точки, с 3 по-малко от Лудогорец, като двата отбора се срещат следващата седмица на стадион „Българска Армия” в мач, в който може да се реши кой ще стане шампион на България.

Снимка: Instagram / cskasofiafc

Гласували: 1, рейтинг: 5.0

Кои чудновати прякори на българските футболни персони си “партнират” най-добре?
Връща ли се Пирин там, където му е мястото?
Успешни чуждестранни треньори, които се провалиха в родния елит
Кои националности бележат най-много в българското първенство (в последното десетилетие)
Златан разкритикува академиите и “Плати за да играеш” системата на САЩ
Най-странните националности, присъстващи в българския футболен фолклор
Потенциалните дербита през следващия сезон
Бивш футболист на Ювентус разказва за пътя до България
УЕФА оповести нова директива, ето какво значи тя за футболна Европа
БФС прекрати сезона в Трета и Четвърта лига
Бившите шампиони, които спазват социална дистанция от титлата повече от половин век
Топ 15 футболисти с най-много автоголове в модерната история на “А” група
5 от играчите с най-много трофеи, за които не знаехте
Как би изглеждал отборът на Плевен, ако следваше политиката на Билбао да налага само местни играчи
5 нападатели, които не обичаха да бележат
Топ 5 "първоаприлски" резултата в историята
Големите европейски градове без елитни отбори
ЦСКА поиска компенсация от БФС заради спирането на efbet лигата в открито писмо
Ето какво би било справедливото разпределение на позициите в топ първенствата, ако футбол не се играе повече през сезона