ЦСКА надигра Берое и гледа към титлата

ЦСКА победи Берое с 2:0 на стадион „Българска Армия”. „Червените” не показаха най-доброто, на което са способни, но направиха необходимото, за да се поздравят с успеха.
 Срещата започна лошо за момчетата на Любо Пенев, като още във 2-рата минута Тиаго получи травма и бе заменен от Антов, а 3 минути по-късно Мешка от гостите излезе сам срещу вратаря на „червените”, но реши да подава и сбърка. Така се стигна до 13-ата минута, когато Евандро бе фаулиран след нахлуване в наказателното поле и съдията отсъди дузпа, която бе реализирана и резултатът стана 1:0. В 37-ата минута грешен пас на Бандаловски едва не подари втори гол на ЦСКА, но стажът на гостите внимаваше и успя да отнеме топката.
 През втората част играта бе равностойна, като футболистите на Берое дори притежаваха повече топката, но без чисти положения за гол. В 61-ата минута Енрике можеше да удвои преднината на "червените", но Перниш спаси. Девет минути по-късно Камбуров вкара топката във вратата на "армейците", но голът бе отменен заради засада. Берое остана с 10 души след контузия на Гаджев, която получи само 2 минути след като влезе в игра. С човек повече "червените" натиснаха съперника си и отбелязаха гол за 2:0 чрез Малинов.
 Така ЦСКА се изравни по точки на върха в класирането с Лудогорец, които утре излизат срещу Левски на Националния стадион. Пред „армейците” предстои гостуване на Ботев за Купата в сряда преди Вечното дерби през уикенда. Берое пък приема Черно море в следващия кръг на Първа лига.
 В другият мач днес Черно море победи Ботев като гост след 2 късни гола и заплете битката за 4-тото място.

Помогнете на мисията ни за достоверност на новините. Споделете тази статия във Facebook и посещавайте otzasada.com всеки ден!

Гласували: 3, рейтинг: 5.0