ЦСКА надигра Берое и гледа към титлата

ЦСКА победи Берое с 2:0 на стадион „Българска Армия”. „Червените” не показаха най-доброто, на което са способни, но направиха необходимото, за да се поздравят с успеха.
 Срещата започна лошо за момчетата на Любо Пенев, като още във 2-рата минута Тиаго получи травма и бе заменен от Антов, а 3 минути по-късно Мешка от гостите излезе сам срещу вратаря на „червените”, но реши да подава и сбърка. Така се стигна до 13-ата минута, когато Евандро бе фаулиран след нахлуване в наказателното поле и съдията отсъди дузпа, която бе реализирана и резултатът стана 1:0. В 37-ата минута грешен пас на Бандаловски едва не подари втори гол на ЦСКА, но стажът на гостите внимаваше и успя да отнеме топката.
 През втората част играта бе равностойна, като футболистите на Берое дори притежаваха повече топката, но без чисти положения за гол. В 61-ата минута Енрике можеше да удвои преднината на "червените", но Перниш спаси. Девет минути по-късно Камбуров вкара топката във вратата на "армейците", но голът бе отменен заради засада. Берое остана с 10 души след контузия на Гаджев, която получи само 2 минути след като влезе в игра. С човек повече "червените" натиснаха съперника си и отбелязаха гол за 2:0 чрез Малинов.
 Така ЦСКА се изравни по точки на върха в класирането с Лудогорец, които утре излизат срещу Левски на Националния стадион. Пред „армейците” предстои гостуване на Ботев за Купата в сряда преди Вечното дерби през уикенда. Берое пък приема Черно море в следващия кръг на Първа лига.
 В другият мач днес Черно море победи Ботев като гост след 2 късни гола и заплете битката за 4-тото място.

Помогнете на мисията ни за достоверност на новините. Споделете тази статия във Facebook и посещавайте otzasada.com всеки ден!

Най-колоритните чужденци играли в Югозападна България
Кои чудновати прякори на българските футболни персони си “партнират” най-добре?
Връща ли се Пирин там, където му е мястото?
Успешни чуждестранни треньори, които се провалиха в родния елит
Кои националности бележат най-много в българското първенство (в последното десетилетие)
Златан разкритикува академиите и “Плати за да играеш” системата на САЩ
Най-странните националности, присъстващи в българския футболен фолклор
Потенциалните дербита през следващия сезон
Бивш футболист на Ювентус разказва за пътя до България
УЕФА оповести нова директива, ето какво значи тя за футболна Европа
БФС прекрати сезона в Трета и Четвърта лига
Бившите шампиони, които спазват социална дистанция от титлата повече от половин век