ЦСКА не се отказва от титлата след победа в „града на липите”

ЦСКА победи Берое с 1:0 на стадиона в Стара Загора. „Червените” изиграха силен мач, но победата не дойде никак лесно и със сериозна съпротива на домакините.

Първата част започна вихрено за „зелените”, които можеха да открият резултата още в 7-ата минута, но Еуженио стреля неточно. ЦСКА отговори с удар на Евандро, но вратаря Перниш плонжира и опази мрежата си „суха”. „Армейците” все пак откриха резултата в 17-ата минута след плътен удар по земя на Тиаго. Двата отбора изравниха играта, като най-добрата възможност за гол бе в сметката на „беройци” след удари на Бандаловски и Василев, но Черниаускас внимаваше и спаси и двата.

Втората част започна със спорна ситуация, Жанио Бикер игра с ръка в наказателното си поле, но съдията прецени, че дузпа няма. "Заралии" постепенно увеличаваха натиска и стигнаха до добри възможности чрез Педро, но вратарят на "червените" определено имаше ден и спасяваше всеки удар в очертанията на вратата си. В 76-ата минута Минчев можеше да възстанови равенството, но ударът му мина на сантиметри от гредата. В 90-ата минута относно Черни спаси армейците, след като отрази брутален шут на нападател на Берое. Така "армейците" удържаха преднината си и спечелиха това тежко гостуване.

Така ЦСКА вече е само на 1 точка зад Лудогорец при оставащи два кръга до края на първенството. На „червените” предстои вечно дерби с Левски в следващия кръг, а на Лудогорец  гостуване на Ботев в Пловдив. Берое остана на 4-то място с 3 пункта повече от Черно море.

Гласували: 1, рейтинг: 5.0