ЦСКА се бори докрай, но остана втори

ЦСКА успя да постигне почетна победа в края на първенството. „Армейците“ Надиграха Ботев (Пловдив) с 1:0, в мач от последния кръг на сезона в Първа лига. Голът отбеляза Жоржиньо, в 90-ата минута след удар с глава. Невероятен последен мач с „жълто – черната“ фланелка изигра Даниел кайзер, който се отличи с няколко спасявания от световна класа.

И двамата треньори имаха кадрови проблеми преди началото на мача. Добромир Митов не можеше да разчита на наказания Кристиян Малинов и контузените Иван Турицов и Николай Бодуров. „Канарчетата“ пък бяха без героя от полуфинала за купата на България Кристиян Димитров. Също така прави впечатление, че гостите не са успели да съберат група от 18 футболисти и са с един по – малко на скамейката.

Противно на очакванията първото положение беше пред вратата на Черниаускас. Кристиян Добрев навърза няколко бранители в червено, след което подаде към Александър Тонев, който стреля без забавяне, но литовския страж се намеси блестящо. В 19-ата минута и Тодор Неделев изпробва рефлекса на Черниаускас с удар от далече, но стража на „Армейците“ отново не трепна. Минута по – късно Тиаго отправи първи удар по посока на вратата на Ботев, но не затрудни Даниел Кайзер. Само пет минути след това, ЦСКА като по чудо не откри, когато след добро двойно подаване между Али Соу и Евандро, вторият намери Тиаго на чиста позиция в наказателното поле, но португалеца не успя да уцели вратата. След половин час игра отново се създаде напрежение в наказателното поле на Ботев, след като Кайзер не успя да улови центрирана топка от фаул на Тиаго Родригес, но след малко разбъркване се реабилитира и улови топка изпратена към вратата му от футболист в червено. В 37-ата минута Джеси също опита късмета си с удар от границата на наказателното поле, но топката мина встрани от вратата.

В началото на втората част Тодор Неделев почувства болка и беше заменен от Феребори Доре.

При един корнер в 49-ата минута, Нуно Томаш стреля, но право в ръцете на Кайзер. Само две минути по – късно отново Тиаго се оказа на перфектна позиция, след центриране отляво на Жеферсон, Тиаго стреля от въздуха, но неточно. След 55 минути игра, „Канарчетата“ също показаха, че могат да застрашат вратата на съперника. Тонев центрира от корнер на далечната греда, където се извиси Феребори Доре, но ударът му се оказа неточен. След малко повече от час игра, след късо изпълнение на корнер, Тиаго центрира, на пръв поглед силно и неточно, но на задна греда Чорбаджийски успя да играе с глава, но не и да насочи топката в мрежата. 15 минути преди края на срещата след разбъркване в наказателното поле на Ботев след корнер за ЦСКА, топката стигна до Жеферсон, който намери Рубен Пинто, а той озовал се очи в очи с Кайзер, стреля в горната греда, а при добавката на Нуно Томаш, вратаря на Ботев направи блестящо спасяване. При последвалия ъглов удар отново се наложи на Кайзер да се намесва решително, като и този път гредата му помогна да избие удар, отново, на Нуно Томаш. Полският страж на Ботев продължи със невероятните спасявания и в 88-ата минута, когато отрази много опасен удар по диагонала на Рубен Пинто. ЦСКА все пак поведе в  последната минута. При поредния корнер Жоржиньо с удар с глава направи безпомощен, вездесъщия днес, Даниел Кайзер. Дълбоко в добавеното време, „Червените“ имаха шанс да отбележат втори гол при една бърза контра – атака, Жоржиньо напредна, подаде към Рубен Пинто, но неговият силен удар премина над вратата.

Така ЦСКА завърши на второ място, след като по същото време Лудогорец победи Черно море с 4:1 и ще играят в Лига Европа следващия сезон.

Гласували: 0, рейтинг: 0