Александър Стоилов: Головата машина от зоналните групи на Германия

В една наша статия ви представихме Симон Тероде, вечния голмайстор на 2. Бундеслига, сравняван дори с Робърт Левандовски. Тук обаче навлизаме в дебрите на немския футбол, за да достигнем до ФК Македония Щутгарт, които се подвизават в Регионална Лига Б1 на провинция Баден-Вюртемберг. Това отговаря на 10-тото ниво на футбола в Германия. Разбира се, не може да очакваме по тези нива да срещнем професионалисти, но някои от тях имат потенциал да станат такива. Отборът на Македония Щутгарт е съставен предимно от момчета с македонски корени, което помага не само на терена, но и в съблекалнята. Македония Щутгарт водят убедително в класирането в лигата без загубена точка. В отборa им се отличава един футболист, на когото ще обърнем внимание в тази статия.

Александър Стоилов е нападател v отбора на Македония Щутгарт и има за цел да отбележи поне 100 гола през сезона. Звучи налудничаво, но това не важи изцяло по тези нива на немския футбол. До момента, след изиграни 10 кръга, Александър Стоилов има отбелязани 46 гола, като само десетия кръг Александър отбелязва 13 попадения, 10 от които през първото полувреме. По време на почивката преди втората част дори между треньора, Живко Колев, и нападателя Стоилов прехвърчат искри, поради желанието на Колев да замени играча и да му даде почивка. Александър Стоилов държи да продължи до края на срещата, за да опита да подобри личния си рекорд от 15 гола в една среща. В крайна сметка, Александър остава на терена, но не успява да подобри постижението си. Той успява да отбележи "едва" 13 попадения. Само през месец октомври за скромните 5 срещи Александър Стоилов записва името си в статистическите книги и по липсващите табла на стадионите цели 31 пъти.

Със своите 46 попадения, Александър Стоилов е много близо до голмайсторския приз в Регионална Лига Б1, където едва ли има някаква сериозна конкуренция. Ако погледнем през всички нива на немския футбол, борбата за първото място при голмайсторите ще бъде интересна до края на първенствата. До момента лидерската позиция се заема от Бурхан Баят с цели 52 попадения, отбелязани в 12 срещи. Баят се състезава в седмото ниво на немския футбол за ТГ48 Швайнфурт. За сравнение, Симон Тероде е със скромните 11 попадения от 13 срещи във 2. Бундеслига. Самият Робърт Левандовски е с 13 попадения в 11 срещи.

Какви са плановете на Александър Стоилов за в бъдеще? Естествено има предложения от отбори, които искат да притежават головата машина, но Александър няма амбицията да се изкачи с един трансфер с 3-4 нива нагоре. Младият нападател желае да завърши образованието си и да празнува след разгромните победи с приятелите си от ФК Македония Щутгарт.

Гласували: 6, рейтинг: 5.0

Край! Ето кои звезди преминаха в Саудитска Арабия
Футбол без засади? Моделът на Ван Бастен
Уилям Стил: От Football Manager до хит във Франция
Потъналите в забрава някогашни членове на Висшата лига
Меси порази Троа със страхотен шут (видео)
Революционните промени за сезон 2023-24 в Еерсте Дивизие
Най-комичните голове за 2021/2022
Новата генерация: Дарвин Нунес
Неизвестните голмайстори по света
Семейството на "гражданите" порасна с още един отбор
Рафа Силва с гол достоен за трофея "Пушкаш"? (видео)
Името "Стоичков" отново отекна в Испания с рекорд (видео)
ФК Версай 78 – аматьорите от кралските градини, които изживяват магията на купата
Лудост: вратар спаси дупза и три следващи удара в рамките на 10 секунди (видео)
Спорният гол на Боро срещу Манчестър Юнайтед (видео)
Голът на Билбао, който извхърли Реал Мадрид от Купата в 89' мин. (видео)