Десетимата, записали най-много минути за сезона

Десетимата, записали най-много минути за сезона

 Дори и без пандемията от коронавирус, която доста сгъсти футболния график през последната година, футболистите играят огромен брой мачове за сезон. Определено 2020/21 бе доста по-тежък за тях, тъй като започна късно, а освен това и завърши с Европейското първенство по футбол.

 Така някои от топ играчите на Стария континент бяха принудени да изиграят изключително голям брой мачове за нетипично кратко време, което до голяма степен повлия на представянето им на Евро 2020. Тук ще проследим кои са полевите футболистите с най-много записани минути от началото на сезон 2020/21.

*изключваме вратарите, тъй като тяхната роля не е чак толкова физически натоварваща.

10. Мейсън Маунт
 Тежък сезон за младия футболист на Челси. Само за 2 сезона, Маунт се превърна в един от най-важните играчи на лондонския клуб, което рефлектира и върху игровите му минути. Атакуващият полузащитник е изиграл 69 мача за кампанията (втори по този показател в цяла Европа), като 54 от тях са за клуба му, а останалите 15 за националния отбор на Англия. Общият брой минути, които Маунт е записал на терена, е 5292, или малко над 76 минути средно на мач.

9. Лионел Меси
 На клубно ниво "Бълхата" може и да се поздрави само с Купата на Краля, но пък лятото на 2021г. му донесе доста радост, след като най-сетне спечели трофей с родната си Аржентина. Меси записа 47 мача за Барселона, в които отбеляза 38 гола и подаде за още 14. За националния отбор обаче Лео също изигра 13 двубоя, оформяйки общия брой мачове за сезона на точно 60. В тях той е записал 5362 игрови минути, или по малко над 89 минути средно на двубой, което означава, че почти през цялото време Меси е бил несменяем титуляр.

8. Матиас Гинтер
 Макар и на пръв поглед да изглежда изненадващо, трябва да отбележим, че бранителят изигра абсолютно всички мачове за Борусия Мьонхенгладбах за сезона, като не пропусна нито една минута от тях - в Бундеслигата, Шампионската лига и Купата на Германия. Освен това, той игра за националния отбор в световните квалификации, Лигата на нациите, приятелските мачове и Евро 2020, записвайки общо 61 двубоя на сметката си, в които е изиграл общо 5400 минути, или по 88 минути и половина средно на мач.

7. Пиер-Емил Хьойберг
 Горе-долу същото важи и за този човек. Датчанинът не пропусна нито минута от сезона на Тотнъм във Висшата лига - 38 старта, не е заменян нито веднъж. Освен това той взе участие в двубоите на "шпорите" във ФА Къп, Купата на Лигата и Лига Европа, записвайки общо 53 мача на клубно ниво. Като прибавим към това пробива на Дания на Евро 2020, както и редицата квалификации, приятелски мачове и срещи от Лигата на нациите, Хьойберг е изиграл 5486 минути в 67 мача, тоест по близо 82 минути средно на мач.

6. Бруно Фернандеш
 Това е футболистът, участвал в най-много мачове за сезон 2020/21. Това често ни бе припомняно от коментаторите на Евро 2020 и донякъде ни накара да извиним не особено убедителното му представяне с националната фланелка на първенството. Въпреки записаните 72 мача за кампанията, Фернандеш е едва шести по изиграни минути - 5509, или по 76 и половина средно на двубой. Въпреки това Бруно е взел участие в рекордните 58 мача за Манчестър Юнайтед, плюс още 14 за Португалия.

5. Анди Робъртсън
 Прякорът на левия бранител е "Робо", което донякъде обрисува същността му - абсолютен робот. Шотландецът взе участие във всички 38 мача на Ливърпул във Висшата лига, като едва в 2 от тях бе заменен. Той игра още в Шампионската лига, ФА къп и Къмюнити Шийлд. За капак той изигра и 14 мача за националния отбор на страната си. Така числата при него са следните - 5532 минути в 64 мача, или средно по 86 минути и половина средно на мач. Като се замисли човек, че Костас Цимикас искал да го измества... 

4. Юри Тилеманс
 Тежък сезон и за белгиеца, който отново се размина с участие в Шампионската лига наесен. Също както Робъртсън, Тилеманс изигра всичките 38 мача на Лестър във Висшата лига, като 37 от тях са като титуляр и 1 като резерва. Освен това, той бе несменяем титуляр и при похода на "лисиците" към завоюването на ФА Къп. Взе участие и в срещите от Лига Европа. Към това добавяме и 15-те мача, които Юри изигра за националния отбор на Белгия и получаваме общо 66 двубоя, в които той има записани 5565 минути, или по 84 минути средно на мач.

3. Хари Магуайър
 Човек може да съжали централния бранител на Манчестър Юнайтед. Той бе несменяем титуляр в първите 34 мача на тима от Висшата лига, но в мач номер 35 се контузи и пропусна края на сезона. Магуайър игра още в Шампионската лига, Лига Европа, ФА Къп и Купата на лигата, а с националния отбор на Англия записа участия в Лигата на Нациите, световните квалификации, приятелските мачове и, разбира се, Евро 2020, където изигра всичките 120 минути във финала. Така защитникът има 63 мача на сметката си, в които е записал 5584 минути, или по над 88 минути средно на мач.

2. Френки де Йонг
 Един от най-постоянните играчи на Барселона през сезона. Нидерландецът пропусна един-единствен двубой в Ла Лига, поради натрупани жълти картони. Той също записа два мача по 120 минути в турнира за Суперкупата на Испания, както и още два по 120 минути към останалите от по 90 в похода на каталунците към Купата на краля. Пропусна само 1 мач от Шампионската лига, така че общият му брой срещи за клуба е 51. Освен това обаче, Де Йонг записа цели 16 мача за националния отбор на "лалетата", което прави общия му брой изиграни срещи 67. 5793-те изиграни минути означават, че халфът е бил средно на терена по над 86 минути.

1. Рубен Диаш
 Определено дебютната кампания на португалеца в Манчестър Сити бе повече от успешна - титла във Висшата лига и триумф с Купата на лигата, както и финал в Шампионската лига. Освен това, Диаш бе определен за играч на сезона в Англия. Той дори успя да запише 2 мача за Бенфика, преди да бъде сключена сделката с "гражданите" за преминаването му на "Етихад". Така Диаш е играл общо в 5878 минути в 68 мача, което прави средно по 86 минути и половина на двубой. 


Гласували: 8, рейтинг: 5.0

Още новини от деня:
Добави коментар

Препоръчано за вас

Пробив в системата (анализ)
Край! Ето кои звезди преминаха в Саудитска Арабия
Паралелни таланти: Омар Абдулрахман – талант, контузии и… Бугати Вейрон!
Tомас Гронемарк – специалистът за когото никога не сте чували
Клубове, които имат един и същи собственик
Висшата лига - шампионите, които изпадат бързо
Трансферните разочарования на Реал Мадрид през годините
Шампионите от Лестър - къде са те сега?
Изненади и разочарования - сезонът във Висшата лига е история
"Битката за Брамал Лейн" - мач без аналог в английския футбол
Какво се "счупи" в Тотнъм и защо "шпорите" ще са извън топ 4?
Баските треньори, които завладяха Европа
Греъм Потър - изкупителната жертва на Челси?
Брутална грешка на вратаря закопа Борусия Дортмунд (видео)
"Железните" от Берлин - един специален клуб
Футбол без засади? Моделът на Ван Бастен
Когато големият Алан Шийрър отряза Юнайтед... два пъти!
"Бодибилдърът" от Лече: От фермата на баща си до звезда в Калчото
Ужасът "Валенсия": Собственик срещу фенове
Ас на Рома ще съди клуба