Играчите с най-късен хеттрик в Шампионската лига

За футболисти като Уейн Руни или Ерлинг Холанд отбелязването на три гола в един мач в Шампионската лига отне по-малко от 90 минути. И двамата играчи постигнаха това още в дебютите си. В днешната статия обаче ще разгледаме друг случай - в следващите редове ще научите за футболистите, които изиграха най-много срещи преди да запишат първия си хеттрик в турнира. Имената им несъмнено ще ви изненадат.

3. Фернандо Мориентес (76 мача)

Мориентес записа 58 мача за Реал Мадрид в Шампионската лига в рамките на седем сезона. След това той игра в турнира с екипите на Монако и Ливърпул, но първият му (и единствен) хеттрик в турнира дойде след трансфера му във Валенсия.

В първия си мач с екипа на "прилепите" в европейските турнири той порази на три пъти мрежата на Олимпиакос  в началото на сезон 2006/2007. Последното му попадение дойде в 90-ата минута.

2. Кристиано Роналдо (82 мача)

Може би ще се изненадате, че един от най-резултатните играчи за всички времена намира място в тази статия, но истината е, че Кристиано започна да бележи в Шампионската лига сравнително късно в кариерата си.

Португалецът вкара първия си гол в турнира през сезон 2006/2007 в исторически разгром над Рома със 7:1. Това попадение дойде цели 4 години след дебюта му в най-престижната клуба надпревара в света и малцина подозираха, че това е само началото за него.

В следващите 15 години Роналдо се превърна в първия играч вкарал 100 гола в Шампионската лига и първия, който достига 100 победи в турнира. Към днешна дата той е и водещият му голмайстор в цялата история.

Единствената черна точка в тази невероятна кариера на Роналдо е, че той трябваше да изиграе цели 82 мача (6 сезона с Манчестър Юнайтед и още 3 с Реал Мадрид), за да наниже първия си европейски хеттрик. През 2012/2013 "кралете" унищожиха Аякс в груповата фаза на турнира с 4:1, а големият герой на вечерта бе именно Кристиано.

1. Златан Ибрахимович (98 гола)

Година след като Кристиано Роналдо най-после се отчете с хеттрик в турнира, друг знаменит футболист най-после също отметна това постижение от списъка си.

Златан Ибрахимович прави дебюта си в турнира през вече далечната 2002 г., като футболист на Аякс. В мач от груповата фаза с Олимпик Лион амстердамци печелят с 2:1, като и двете попадения са дело на шведа. Ибра е толкова близо до хеттрик още в дебюта си в Шампионската лига, но за жалост ще трябва да почака близо 100 мача и 11 години.

Въпреки че през следващото десетилетие Златан брани цветове на отбори като Ювентус, Интер и Барселона, неговият първи хеттрик идва с екипа на ПСЖ през сезон 2013/2014.

Високият нападател дори вкарва четвърти гол, след като Кавани се е разписал, за да оформи крайното 5:0 срещу Андерлехт.