Най-важните дузпи, които Меси пропусна

Най-важните дузпи, които Меси пропусна

 Двубоят от осминафиналите на Шампионската лига между ПСЖ и Барселона бе с особен заряд за феновете на каталунците, въпреки поражението в първия мач с 1:4. Всички си спомниха сезон 2016/17, когато "блаугранас" успяха да елиминират французите след подобна загуба и невероятен обрат в ответния мач.

 Е, този път не станахме свидетели на подобни драми, но трябва да отчетем сериозното превъзходство на Барса в мача в Париж. Въпреки ранния гол на Мбапе, гостите изравниха бързо и в края на първата част имаха възможност да стопят още преднината на "принцовете", но големият капитан и легенда на каталунския гранд Лео Меси пропусна да вкара от дузпа.

 Това е поредният страшно важен удар от бялата точка, който аржентинецът не успява да реализира. Вероятно всеки си спомня за поне още 2-3 такива случая, в които Меси пропуска дузпа и утежнява допълнително ситуацията за своя отбор. Според статистиката, Лео е вкарал 99 дузпи и е пропуснал 28, включително и снощната. 

 Тук ще видим кои са най-важните наказателни удари, които Лео Меси не успя да вкара.

Срещу Еспаньол за Купата на Краля (17.01.2018)
 Тук развоят донякъде е с хепи енд за каталунците, тъй като в тази фаза на турнира има реванши. Жребият в надпреварата отреди на четвъртфиналите през сезон 2017/18 да се срещнат градските врагове Барселона и Еспаньол. "Папагалчетата" домакинстваха в първия мач, който бе изключително равностоен. При резултат 0:0 гостите имаха изключителна възможност да поведат, след като получиха възможността да изпълняват дузпа. Меси обаче бе отказан от вратаря на Еспаньол Диего Лопес. Развоят на мача бе жесток за Барса, след като Оскар Меландо донесе победата на Еспаньол с гол в последната минута. За щастие, "блаугранас" успяха да наваксат изоставането си в реванша на "Камп Ноу" и да победят с 2:0, елиминирайки градския си съперник от турнира.

Срещу Атлетико Мадрид за Суперкупата на Испания (28.08.2013)
 По горе-долу подобен начин се разви и двубоят за Суперкупата на Испания през 2013г. Преди местната футболна федерация да реши да организира цял турнир за отличието, който да се състои в Близкия Изток, този трофей определяше носителя си в 2 мача. Така на 21 август 2013г. Барса трябваше да гостува на Атлетико, които бяха спечелили Купата на Краля. Мачът на "Висенте Калдерон" завърши при резултат 1:1, което до голяма степен остави развръзката за реванша в Каталуния. Интересното е, че "дюшекчиите" трябваше да доиграят мача на "Камп Ноу" с 9 човека, а междувременно Меси получи възможността да отбележи от дузпа в заключителните секунди, но той отново пропусна. Така след 1:1 в Мадрид и 0:0 в Барселона, "блаугранас" завоюваха трофея с повече отбелязани голове на чужд терен. 

Срещу Исландия на Световното първенство (16.06.2018)
 Едва 2 месеца преди гореописаните събития, "Бълхата" отново бе замесен в подобна ситуация, но този път на национално ниво. Става въпрос за откриващия мач на Аржентина от Световното първенство в Русия, когато "гаучосите" трябваше да играят с дебютанта Исландия. На пръв поглед лесен мач за Меси и компания и след като Агуеро откри резултата още в 20-ата минута, нещата изглежда си идваха на място. Само че бойките исландци набързо върнаха гола и дадоха да се разбере, че не са дошли в Русия колкото да се разходят. През втората част пред Лео се откри перфектна възможност да изведе своите напред в резултата, след като те получиха дузпа. Изпълнението на аржентинския капитан обаче бе отразено от вратаря Халдорсон и двубоят завърши при резултат 1:1. С оглед на следващите резултати на "албиселесте" в групата, този пропуск можеше да се окаже фатален, но все пак южноамериканците се спасиха от безславно отпадане след инфарктна победа срещу Нигерия с 2:1.

Срещу Чили на Копа Америка (26.06.2016)
 Започваме този текст с факта, че Аржентина не е печелила турнира от далечната 1993г., така че всяко следващо издание "гаучосите" започват с невероятно напрежение и стремеж най-сетне да прекъснат тази феноменална суша. Това можеше да се случи на турнира през 2016г., който отбелязваше 100-годишнината от създаването на Копа Америка. Аржентинците се справиха добре и с лекота достигнаха финала, след като спечелиха групата си с пълен актив от 9 точки, а след това прегазиха Венецуела и САЩ в елиминациите респективно с 4:1 и 4:0. Определено Меси и компания бяха големият фаворит срещу Чили в спора за трофея, но пък атомното нападение на тима изневери тъкмо в този мач. При 0:0 след 120 минути игра се наложи да се изпълняват дузпи и като капитан на "албиселесте", Лео се нагърби да стреля пръв, но шутът му прелетя над вратата. В крайна сметка чилийците се оказаха по-точни и спечелиха отличието.

Срещу Челси в Шампионската лига (24.04.2012)
 Вероятно това е и най-съкрушителният пропуск в кариерата на "Бълхата". Като действащ шампион на Европа, Барса искаше да се превърне в първия отбор в историята, който успява да защити трофея. Нещата вървяха по план, докато каталунците не катастрофираха в Лондон, губейки от Челси в първия полуфинал с 0:1. Въпреки това нещата изглеждаха поправими, тъй като "сините" трябваше да минат през ада на "Камп Ноу", където близо 96 000 бесни каталунци подкрепяха неистово своите любимци. Двубоят започна мечтано за домакините, които водеха комфортно с 2:0 до 45 минута, а капитанът на Челси Джон Тери бе получил червен картон. И тъкмо когато всичко изглеждаше решено, гостите върнаха 1 гол и хвърлиха всички на стадиона в смут. Веднага след подновяването на играта Меси можеше да върне спокойствието, след като Барса получи дузпа, но аржентинецът прати топката в гредата. Щурмът на "блаугранас" до края бе свиреп, но отбраната на Челси издържа, а в последната минута Торес дори вкара още 1 гол, подпечатвайки билетите на своите за финала в Мюнхен.


Гласували: 3, рейтинг: 5.0

Още новини от деня:
Добави коментар

Препоръчано за вас

Топ мачове, които вероятно не се решават на терена
Висшата лига - шампионите, които изпадат бързо
"Битката за Брамал Лейн" - мач без аналог в английския футбол
Рекордните загуби на европейските грандове
Когато големият Алан Шийрър отряза Юнайтед... два пъти!
Отборите с най-голям оборот от трансфери през новия век
Потъналите в забрава някогашни членове на Висшата лига
Футболните величия, спечелили всичко във футбола
Аржентина срещу Франция: Какво показват цифрите?
Диего Боунаноте: От "следващия Аймар" до перуанската лига
Нидерландия - най-големите грубияни в света?
Качирулес: Как Мексико пропусна Световното през 1990г.
Италианските дербита, за които не знаехте
Клубовете, пропилели най-много пари за трансфери
19 години в изгнание - тъжната история на АЕК Атина
"ТОВА е моята победа!", Патрис Евра за най-вдъхновяващата реч на Сър Алекс
"Стиснатите" 10 - топ играчи, осъдени за укриване на данъци
Нередовен гол и зодиаци: Как Франция се класира и се издъни на СП'2010
Още петима играчи, чиито трансфери не се случиха навреме
Анте Чачич: от майстор на телевизори до Шампионската лига