Христо, VARни! : Спорни положения от уикенда

През уикенда имаше доста спорни ситуации в топ първенствата на Европа. Ще дадем начало с Висшата лига, където от този сезон започна използването на ВАР. Първият мач, който ще разгледаме, е Тотнъм - Нюкасъл (0:1). Домакините имаха претенции за дузпа в 77-мата минута, когато Хари Кейн получи хубав извеждащ пас. Ласелс, който отговаряше за опазването му, загуби равновесие и падна, спъвайки с ръката си Кейн. След преглед на ситуацията реферът Майк Дийн не даде дузпа. Въпреки наличния контакт решение на съдията е правилно, защото се вижда, че Кейн търси съприкосновение и пада прекалено лесно.

Следващият мач е този между Манчестър Юнайтед и Кристъл Палас. В 54-тата минута Марсиал напредна и беше задържан в наказателното поле от Кели. Падайки той стреля неточно. Съдията не показа дузпа и не разгледа повторение. Това решение бе грешно - защитникът задържа Марсиал продължително и оказва влияние върху движението му, поради което трябва да се даде фаул. През 58-мата минута пък Мактоминей беше очевидно спънат и този път дузпа беше отсъдена правилно.

Третият мач от Англия - Манчестър Сити победи Борнемут с 3:1. Гражданите обаче претендираха за дузпа 15-тима минути след началото на втората част. Давид Силва пое топката на скорост, като в същото време беше настъпен и падна. Съдията поиска помощ от ВАР, но изненадващо след това не даде дузпа, въпреки че ясно се вижда, че защитникът фаулира Давид Силва.

Мачът Фиорентина - Наполи освен с многото голове (3:4) стана и интересен със спорно отсъждане в началото. Топката удари ръката на защитник на Наполи, след като беше ритната от близо от футболист в лилаво. Съдията не беше сигурен и разгледа пак ситуацията. Той реши да даде дузпа, която се оказа много спорна. Според новите правила това не е нарушение, защото играчът не печели очевидно предимство с играта си с ръка. Също така ръката е неподвижна и в напълно естествено положение, а топката е отклонена от малко разстояние. Така че тук реферът допусна грешка. Рибери пък беше съборен в добавеното време. Той проби отляво и беше задържан точно на границата на наказателното поле. Съдията не даде фаул, въпреки че нарушение имаше. То обаче беше извън пеналта.

Гласували: 4, рейтинг: 4.8

Голът на Шоу срещу Манчестър Сити за 2:0 (видео)
Ливърпул изгуби от Фулъм като домакин (видео)
Странният гол на Крис Ууд срещу Арсенал (видео)
Статистиката: Манчестър Юнайтед не са прогресирали под ръководствто на Оле Солскяер
Дузпата на Милан срещу Удинезе в 97 минута (видео)
Андрей Гълъбинов получи шанс да се разпише срещу Ювентус от дузпа (видео)
Анте Ребич смълча "Олимпико" и донесе победата на Милан (видео)
Гарет Бейл блесна с два гола за Тотнъм Хотспър (видео)
Букайо Сака: новият Фреди Люнберг или още един Чуба Акпом
Съдия отмени гол, после го призна, накрая все пак ВАР се произнесе (видео)
Съндърланд: отборът, който липсва на Висшата лига
Въртележката на контузиите, как физически Ливърпул губи титлата
Колективният гол на Интер, в който бяха замесени цели 9 играчи (видео)
Съкрушителният автогол на Илан Мелие (видео)
Големите клубове от малките градове
Бивш италиански национал бе арестуван, отглеждал марихуана
Уволнението на Моуриньо може да донесе сериозни финансови главоболия на Тотнъм
Като на късометражна лента: Жулио Сезар и спомените за една удивителна кариера
Невероятното спасяване на бивш вратар на Манчестър Юнайтед в последната минута (видео)
Новата абсурдна грешка на Алисон (видео)