Мартин Петров попадна в престижна класация

Бившият български национал Мартин Петров попадна в интересна класация, изготвена от популярния сайт transfermarkt. Врачанинът се нареди на четвърта позиция по най-бързо реализирани 4 гола в един мач в топ 5 първенствата от 2000г. насам.

Марто е в компанията на топ футболисти като Роберт Левандовски, Килиан Мбапе, Серхио Агуеро, Кристиано Роналдо и Патрик Клуиверт. Ето и целия списък:

10. Патрик Клуиверт
 Легендарният нидерландски стрелец забива 4 гола в един мач през сезон 2001/02. Той прави това при гостуването на Барса на Тенерифе и са му необходими едва 25 минути. Крайният резултат е 6:0, а освен с четирите си гола, Клуиверт се отличава и с асистенция.

9. Кристиано Роналдо
 Петкратният носител на "Златната топка" е неудържим през сезон 2014/15. Той първо забива 4 гола във вратата на Елче, но за това са му необходими цели 62 минути. До края на кампанията обаче, Роналдо отново избухва, този път с 5 гола във вратата на Гранада, като първите 4 от тях падат в рамките на 24 минути.

8. Алваро Негредо
 Въпросното постижение спечели наградата "Сара" за Негредо през сезон 2012/13. Той стана най-резултатният испанец, благодарение на 4-те си гола във вратата на Валенсия в последния кръг от сезона. Севиля драматично спечели с 4:3, а на Негредо му отне 21 минути, за да вкара попаденията си.

7. Мауро Икарди
 Преди да се превърне в просто поредния добър играч в ПСЖ, аржентинецът бе истински голов хищник и капитан на италианския Интер. През сезон 2017/18 Икарди стана голмайстор на Серия "А" с 29 гола, а 4 от тях паднаха при визитата на Сампдория. Той порази бившия си тим 4 пъти в рамките на 21 минути.

6. Серхио Агуеро
 Една от най-добрите инвестиции в историята на Манчестър Сити. Кун Агуеро вкара рекорден брой голове за "гражданите" и дори е в топ 5 на най-добрите голмайстори в ранглистата на Висшата лига. През сезон 2015/16 тимът му може и да не стана шампион, но това не попречи на Агуеро да забие 5 гола в мрежата на Нюкасъл, 4 от които паднаха само за 18 минути.

5. Джърмейн Дефоу
 39-годишният нападател продължава състезателната си кариера в шотландския Рейнджърс. Преди цяло десетилетие пък, Дефоу направи най-силната кампания през живота си. С екипа на Тотнъм, той наниза 18 гола във Висшата лига за 2009/10, а 5 от тях паднаха във вратата на Уигън. Първите 4 попадения Дефоу вкара за само 18 минути.

4. Мартин Петров
 Едва ли има българин, който да не знае за този мач. Мартин Петров се превърна в истинска легенда на Волфсбург, а постижението му през сезон 2004/05 дълго време нямаше аналог в Бундеслигата. В мач срещу Майнц, нашенецът вкара 4 гола само в рамките на 16 минути. Представянето на Петров бе толкова впечатляващо, че тогавашният наставник на Майнц, Юрген Клоп, заяви, че е имал чувството, че Марто е можел да ритне топката от паркинга и тя пак е щяла да влезе във вратата.

3. Алберто Буено
 Испанският нападател никога не е бил сред най-резултатните, но през сезон 2014/15 той направи нещо, което все още не е повторено в Ла Лига. В мач срещу Леванте, Буено вкара всичките 4 гола за своя Райо Валекано за победата с 4:2. Головете му дойдоха едва за 15 минути!

2. Килиан Мбапе
 Младата звезда завърши сезон 2018/19 като голмайстор на Лига 1 с 33 гола в 29 мача. Той бе във вихъра си през цялото време, а най-потърпевши от бруталната форма на Мбапе се оказаха "хлапетата" от Олимпик Лион. Френският национал ги наказа с 4 гола в рамките на едва 13 минути, а ПСЖ спечели с 5:1.

1. Роберт Левандовски
 Човекът, който подобри рекорда на Мартин Петров, както и на мнозина други. През сезон 2015/16 треньор на Байерн бе Пеп Гуардиола. Изненадващо, той бе оставил Лева на пейката за домакинството срещу Волфсбург, но при 0:1 на почивката се видя принуден да го пусне в игра. Резултатът - 5 гола за 9 минути, първите 4 от които дойдоха за някакви си 6 минути

Гласували: 4, рейтинг: 5.0