Петима играчи, чиито трансфери не се случиха навреме

Петима играчи, чиито трансфери не се случиха навреме

 Наближава летният трансферен прозорец, което означава, че отново ежедневно знайни и незнайни сайтове, страници, инстаграм постове и т.н. ще ни заливат с информации за грандиозни трансфери и сигурни сделки. Разбира се, малка част от това ще е истина и ние ще се опитаме да отсеем достоверните слухове от пълните измислици.

 В този ред на мисли, понякога спекулациите са толкова сериозни, че сделките изглеждат сигурни. Трансферният пазар толкова много се измени, като в момента всеки футболист, направил няколко силни мача, става обект на интерес от редица топ-клубове. Понякога обаче, поради някаква причина, въпросният трансфер не се случва, а през следващата кампания отборът, разминал се с харченето на милиони, благодари на късмета си.


 Тук сме ви подбрали 5 трансфера, които определено пропуснаха да се случат в точния момент. Въпросните футболисти бяха набрали сериозна популярност и имената им се свързваха с топ клубове, които бяха готови да похарчат сериозни суми, за да ги имат в редиците си, но до сделки така и не се стигна. Вместо това, година или две по-късно, тези играчи осъществиха доста по-скромни трансфери.

Бенят Ечеберия
 Връщаме се 7 години назад, когато испанският халф бе един от най-желаните в Европа. Силните игри на Бенят Ечеберия за скромния Бетис бяха впечатлили голяма част от грандовете в топ-първенствата и се считаше, че е само въпрос на време някой да го прилапа. Редица издания на Острова писаха, че баскът е почти сигурно ново попълнение на Челси, а "сините" щяха да платят за него 20 милиона евро. Цената изглеждаше разумна, тъй като Бенят бе помогнал на Бетис да завърши на седма позиция в Ла Лига и дори бе разпечатал вратата на Реал Мадрид в мач от първенството. Експертите го сравняваха с Лука Модрич и Муса Дембеле. Бенят беше отличен подавач, като рядко бъркаше пасове, а дългите му топки бяха убийствени. Той умееше прекрасно да диктува темпото на игра и да доминира в халфовата линия, въпреки слабата си физика. В крайна сметка обаче, Челси реши да изчака договорът на Бенят да изтече и да го вземе без пари. От това се възползва Атлетик Билбао, който успя да вземе Ечеберия срещу някакви си 8 милиона евро. Бетис нямаше избор, освен да го продаде на тази цена, ако все пак искаше да вземе някакви пари от него. В момента Бенят все още е играч на баските, но е вече на 33 години и започва да се появява все по-рядко в игра.

Сергей Милинкович-Савич
 Сръбският полузащитник все още продължава да е едно от интересните имена в европейския футбол и от Лацио продължават да му поставят цена от ранга на 100 милиона евро. Към момента обаче не изглежда, че някой ще се съгласи да плати подобни пари, особено и след сериозните финансови загуби, които клубовете регистрираха заради паузата във футбола. Точно след края на сезон 2017/18 "лациалите" можеше и да успеят да продадат СМС за сума, близка до 100 милиона, но тогава до сделка така и не се стигна. Сърбинът тъкмо бе направил отличен сезон в Серия "А" и бе сред титулярите на националния си отбор на Мондиала в Русия. Кандидатите не бяха малко, като сред спряганите имена бяха тези на Ювентус, ПСЖ, Реал Мадрид и Манчестър Юнайтед. Сергей може да играе във всяка една роля в полузащитата - като трекуартиста, като мецала, а спортните коментатори го наричаха "сръбския Пол Погба". Изведнъж обаче агентът на СМС, Матея Кежман, заяви, че играчът ще остане в Рим. В момента продължават слуховете около негов евентуален трансфер в Париж, но споменаваните цифри са по-скоро от ранга на 60 милиона евро, отколкото на 100.

Набил Фекир
 Едва ли някой е забравил сагата около "сигурното" преминаване на французина Набил Фекир в Ливърпул. Атакуващият полузащитник на Олимпик Лион изглеждаше като идеалния вариант за нападението на "мърсисайдци", тъй като за сезон 2017/18 бе забил 23 гола, 18 от които в Лига 1. Освен това играчът бе част и то състава на Франция, който спечели Световната купа, макар и неговата роля да бе доста периферна. През същото лято Ливърпул вече се бе изръсил здраво с привличането на бразилците Фабиньо и Алисон, но преминаването на Фекир на "Анфийлд" за сума от порядъка на 50 милиона паунда изглеждаше като черешката на тортата. Само че то така и не се случи. Причините за това все още не са ясни, а и едва ли някога ще станат публично достояние. Според мнозина, Юрген Клоп е отказал да финализира този трансфер, тъй като Фекир бе претърпял сериозна контузия по-рано в кариерата си и "червените" не са искали да рискуват да похарчат толкова много пари за футболист, който лесно може да окуцее. Атакуващият халф остана в Лион и за сезон 2018/19, след което бе продаден на Бетис за сумата от 19,5 милиона евро - доста по-малко от това, което "хлапетата" щяха да вземат от Ливърпул. 



Николас Гаитан
 Възможно е повечето от по-младите фенове дори да не знаят кой е този човек. Николас Гаитан е аржентински офанзивен полузащитник, който години наред бе спряган за трансфер в Манчестър Юнайтед. Тъкмо гаучосът трябваше да върне магията в халфовата линия на "червените дяволи" още по времето на сър Алекс Фъргюсън, но това така и не се случи. Гаитан показваше стабилни игри в Бенфика и въпреки че бележеше рядко, отиграванията му бяха ключови и водеха до множество попадения в противниковата врата. Според авторитетни издания на Острова, Юнайтед бяха подготвили оферта от 20 милиона евро плюс футболистите Фабио да Силва и Федерико Македа, които трябваше да минат по оста в обратната посока. Изведнъж сделката се провали. В интервю точно година по-късно, Гаитан заяви: "Трансферът ми пропадна, защото не бях европейски гражданин, но сега вече имам португалски паспорт." Само че годините минаваха и аржентинецът така и не премина в Манчестър. Вместо това през 2016г. той подсили Атлетико Мадрид срещу 25 милиона евро, но там не му потръгна и той бързо напусна.

Жан-Мишел Сери
 Връщаме се към онова лудо трансферно лято на 2017г., което счупи рекорда за най-скъп играч в историята на футбола. Някак си Неймар успя да премине във френския ПСЖ от Барселона за нереалните 222 милиона евро. Това остави каталунците с много пари в джоба и със свободно място по лявото крило. Веднага започнаха спекулациите с това кой ще има честта да заеме овакантения от Неймар пост. Споменаваните имена бяха на младата перла на Борусия Дортмунд Осман Дембеле, както и на новата звезда на Ливърпул Фелипе Коутиньо. Точно по това време обаче, скромният френски Ница успя да завърши в топ 3 на Лига 1, като до последно се бореше за титлата с отборите на ПСЖ и Монако. В редиците на тима личаха имената на играчи като Марио Балотели, Асан Плеа, Виланд Сиприен, Данте и т.н. Малко в сянка бе останал футболист на име Жан-Мишел Сери. В даден момент обаче, той някак си стана фаворит за трансфер в Барса. Започнаха цитати на суми от порядъка на 40, 50, та дори и 60 милиона евро. Както се досещате, до сделка така и не се стигна, въпреки че Сери бе на седмото небе от щастие. Човекът от Ница, отговорен за тази сделка Жан-Пиер Ривер, си спомня: "Една сутрин ми звънна Жулиен Фурние (спортен директор на Ница) и ми каза: "Жан-Пиер, не разбирам, тъкмо ми се обадиха от Барселона и ми казаха да спра трансфера." Същия следобяд ми звънна Бартомеу и ми каза засрамен: "Това е първият път, в който се случва такова нещо. Останалите директори не искат да купуваме Сери, не е заради цената." Самият Сери изкара още година край Лазурния бряг, след което все пак осъществи трансфер на стойност 30 милиона евро, само че не в Барселона, а в новака в английската Висша лига Фулъм... 

Прочетете също:
Ужасните нападатели в английския елит
Играчите, за които не знаехте, че са били номинирани за "Златната топка"
Най - вълнуващите мачове през изминалото десетилетие (Част 1)


Гласували: 10, рейтинг: 4.9

Още новини от деня:
Добави коментар

Препоръчано за вас

Край! Ето кои звезди преминаха в Саудитска Арабия
Топ мачове, които вероятно не се решават на терена
Висшата лига - шампионите, които изпадат бързо
"Безработният" дрийм-тийм на лято 2023
"Битката за Брамал Лейн" - мач без аналог в английския футбол
Рекордните загуби на европейските грандове
Когато големият Алан Шийрър отряза Юнайтед... два пъти!
Най-скъпите трансфери на зима'23
Отборите с най-голям оборот от трансфери през новия век
Потъналите в забрава някогашни членове на Висшата лига
Футболните величия, спечелили всичко във футбола
Аржентина срещу Франция: Какво показват цифрите?
Диего Боунаноте: От "следващия Аймар" до перуанската лига
Нидерландия - най-големите грубияни в света?
Ето ги най-скъпите футболисти от всяка европейска нация
Качирулес: Как Мексико пропусна Световното през 1990г.
Моля, развържете кесията!
Италианските дербита, за които не знаехте
Клубовете, пропилели най-много пари за трансфери
19 години в изгнание - тъжната история на АЕК Атина