Как биха изглеждали призовете за "Футболист на годината", ако се награждаваха само млади таланти

Как биха изглеждали призовете за "Футболист на годината", ако се награждаваха само млади таланти

 Календарната 2019 година меко казано не бе от най-успешните за българския футбол.

 Отборът, на който разчитаме да представя страната ни в Шампионската лига бе елиминиран още на старта на турнира и се състезава в Лига Европа, където все пак ще мери сили на 1/16-финал с италианския колос Интер. На местно ниво останалите ни грандове също не блестяха, с две думи – изминалата година беше доста колеблива за родния футбол.  

 А що се отнася до представителния ни национален отбор, положението наистина беше много неприятно. Една победа от цели десет мача, разгром от Англия и в Лондон, и в София, придружен от нещо средно между расистки скандал и театрално представление. Представянето ни в Лигата на нациите през 2018г. обаче ни дава шанс да спечелим последните билети за Евро 2020, което може да ни е утеха.

 По коренно противоположен начин се представи младежкият ни национален отбор до 21г. Възпитаниците на Александър Димитров записаха три загуби в десет мача, две от които бяха в контроли. В никак нелеката си квалификационна група за младежкото Европейско първенство, младите „лъвчета” са на трето място и имат всички шансове да станат първи. Единствената си загуба в групата допуснаха от Сърбия, като след това нашите победиха категорично Полша с 3:0 в София.

 Преди няколко дни се проведе церемонията за „Футболист на годината – 2019”. Ето как според нас биха се разпределили призовете, в случай, че се награждаваше по-добре представилата се гарнитура на националния ни отбор, а именно момчетата до 21г.

Вратар на годината:

3.  Петър Петров – „Литекс”

 Петър Петров пази вратата на „Литекс” под наем. Той е футболист на „ЦСКА-София”, който трупа опит във Втора лига. Той е основният избор под рамката за ‘’ловчналии’’.

2.  Иван Дюлгеров  - „Черно море”

 Вратарят на „моряците” е на 20г. През последната година получава все повече шансове за изява като почти винаги успява да оправдае доверието на треньора си Илиан Илиев. Фактът, че „Черно море” е един от солидните тимове в елита на българския футбол логично дава по-редуциран брой възможности на младия страж, но когато той застане под рамката определено оставя добри впечатления.

1.  Даниел Наумов – „ЦСКА 1948”

 21-годишният страж е юноша на „ЦСКА-София”. Преминава в „Лудогорец”, където подписва и договор. Изкарва периоди под наем, а в момента пази вратата на един от фаворитите за влизане в efbet лига – „ЦСКА 1948”. Александър Димитров също най-често залага на него в битките на младежкия ни национален отбор .

 

Защитник на годината:

3.  Петко Христов – „Бишелие”

 Бранителят е юноша на „Славия”. Заедно с брат си близнак Андреа играха като двойка централни защитници при „белите” още от тийнейджърска възраст. Петко успя да осъществи трансфер във „Фиорентина”, от където бива пращан по наеми в различни италиански клубове. В момента е част от „Бишелие” – трета дивизия.

2.  Виктор Попов – „Черно море”

 Друг солидно играещ представител на „моряците”. Левият бек на „Черно море” Виктор Попов е още на 19г. Титуляр е в повечето срещи от Първа лига. Във формацията на U21 също му се гласува доверие. Няма как да не отбележим, че записа и дебют за мъжкия национален отбор в контролната среща срещу Парагвай,  загубена с 0:1.

1.  Иван Турицов – „ЦСКА-София”

 Десният краен защитник на „ЦСКА-София” определено е най-силният на позицията си. Още 20-годишен той зае титулярно място във формацията на „червените”. Завърна се при тях от наема си в „Литекс” и бързо се адаптира към Първа лига. Успява добре да се справи с футболисти като Вандерсон, Паулиньо, Бирсент Карагерен, Тодор Неделев – едни от най-силните нападатели на елита ни.

 

Полузащитник на годината:

3.  Станислав Шопов„Ботев Пловдив”

 Този футболист не е част от тима на Александър Димитров по една проста причина – едва на 17г. е, роден през 2002г. Направи дебют през тази кампания за „канарчетата” и получава много шансове за изява. Самочувствието и зрелостта, с които играе дават надежди, че ще се превърне в един от топ футболистите на България.

2.  Доминик Янков – „Ботев Враца”

 Роден в Канада, Доминик изкарва период в канадска футболна школа, след което става част от „Съндърланд”. Семейството му решава да се върне в България, а футболистът заиграва за „Лудогорец”, подписва и договор. По настоящем  играе под наем в „Ботев Враца” като е един от най-острите футболисти на тима.

1.  Валентин Антов – „ЦСКА-София”

 Антов спечели наградата за „най-проспериращ млад играч” на миналогодишната церемония „Футболист на годината”. Позицията му на опорен халф страда от липса на внимание, но действително Валентин се представя много силно. Умее да играе и като централен защитник.

 

Нападател на годината:

3.  Мартин Минчев – „Черно море”

 Офанзивният футболист се включи много силно в схемата на Илиан Илиев. Разполага с отлични скорост и техника, като в първите месеци след появата му в първенството беше обект на интерес от водещите клубове. В последните месеци формата му поспадна, за това заема и трета позиция.

2.  Калоян Кръстев – „Славия”

 Централният нападател на „белите” може да се похвали с високия си ръст, който му дава предимство във въздуха. Калоян рядко пропуска да вземе първа топка и често наказва противниците си именно с глава. Той изкара период в Италия, но се завърна в родната „Славия” като е една от основните опции за нападението.

1.  Станислав Иванов – „Левски”

 Едва ли има съмнение кой е най-силният нападател до 21г. Играе като дясно крило и не спира да тича напред-назад, полезен и за атаката и за защитата. Титуляр в „Левски”, до момента през сезона има 8 гола и няколко асистенции. Вкара два гола за националния отбор в мача срещу Полша.

Футболист на годината – Станислав Иванов

 2019г. година беше най-силната за Станислав. И преди той е получавал шансове за изява, през миналата година обаче той „захапа” позицията си на дясното крило и се превърна в твърд титуляр. Отбеляза много голове във важни мачове на клубно и национално ниво. Неслучайно, преди дни във Военния клуб бе награден и за „най-просперираш млад играч’’.

Прочетете също:
Най-именитите чужденци, играли в Първа лига
10 таланта, които не достигнаха пълния си потенциал
Паралелни таланти: Равел Морисън - геният, който трябваше да задмине Пол Погба
Паралелни Таланти: Фабио Паим - геният, който трябваше да задмине Роналдо
 


Гласували: 3, рейтинг: 2.3

Още новини от деня:
Добави коментар

Препоръчано за вас

Пробив в системата (анализ)
Моля, развържете кесията!
"Колонизираните" футболни клубове на Европа (част 1)
"Брашняните чували" на родните грандове, които ги задминаха
"Една легенда се завръща, Бела Петрич е това!"
Мъри счупи известно проклятие, за да триумфира с купата
5 "златни случки" от последните 20 години в родния футбол (част 3)
5 "златни случки" от последните 20 години в родния футбол (част 2)
Грегъри Акселрод – „фалшивият“ футболист, който бе на крачка от трансфер в ЦСКА
Най-резултатните българи от началото на сезона
Преди ЦСКА - Пирин (Благоевград)
10 българи, пропуснали да впечатлят грандовете като младежи
Какво се случи с играчите на Лудогорец от онзи мач със Стяуа
Ето ги всички шампиони в Европа и техните подгласници
Рекордьорите с най-много попадения в топ първенствата за един сезон
Българите, които спечелиха трофей през сезон 2020-21
Блокират завръщането на Борислав Михайлов в БФС?
Мартин Смоленски – интервю с младата надежда на ЦСКА и българския футбол
Трябва ли да се дава път на младите футболисти?
Двата мача на Христо Стоичков за Ал Насър