Как би изглеждал отборът на Лондон, ако следваше политиката на Билбао да налага само местни играчи

Как би изглеждал отборът на Лондон, ако следваше политиката на Билбао да налага само местни играчи

 Продължаваме с нашата популярна поредица, която предизвика доста интересни реакции в своето първо издание: “Как би изглеждал даден отбор, ако реши да си наложи политиката на Атлетик Билбао?” Градът, за който ще проведем днешния мисловен експеримент, е Лондон - една от финансовите, икономически и културни столици на Европа.

 Според правилата ни, играчите, които сме подбрали, трябва да са родени в града или в региона около него и да са все още активни (или поне да са имали активна кариера в последните няколко сезона). Също така приемаме, че всеки футболист, избран за състава, се намира в разгара на своята кариерата, а не в настоящото си състояние. След задълбочено прочуване ви представяме най-добрите 11 на Лондон.

Град Лондон и околията

 Лондон, столицата на Англия, е един от най-старите градове в Европа. Основан е от Римската империя през 43 г. от новата ера като военен лагер, носещ името Лондиниум.

 Днес градът и околията са гъсто населени, а общият брой души, които живеят там, надминава 9 млн., разположени на площ от 1,572 е кв.км. Лондон е дом на най-известното футболно съоръжение в света - митичния “Уембли”, който е приел множество престижни финали, включително и този на Световното през 1966, където англичаните са коронясани като шампиони. Към момента близо 200 футболни клуба са базирани в английската столица, а най-известните от тях са Арсенал, Челси, Тотнъм Хотспър, Уест Хям, Кристъл Палас, Фулъм, Рединг, Чарлтън, Уотфорд, К.П.Р. и Милуол.  Може би най-добрият футболист, роден в региона, е Глен Ходъл, който е играл за Тотнъм Хотспър и Челси. Ние ще наречем нашия нов отбор ФК‌ Лондон 11 и ще му зададем следната емблема, която е официална за града:

 За играчите, които разполагаме избираме схема 4-1-2-3, която смятаме, че ще е най-подходяща.

Вратар: Роб Елиът

Място на раждане: Лондон

 Роб е роден през 1986г. Той започва да играе професионално футбол в отбора до 18г. на Чарлтън Атлетик, но за него така и не се намира мястото сред титулярите. Следва серия от наеми в тимове като Нотс Каунти и Акрингтън Стенли, където стражът малко по малко се подобрява в професията си. През 2011 г. той е освободен от отбора и взет със свободен трансфер от Нюкясъл Юнайтед. В кариерата си Роб записва 52 мача във Висшата лига, в които допуска 88 гола. Със сигурност той не е от най-талантливите вратари в историята на “свраките” и имаме чувството, че ФК Лондон ще разчита много на бранителите пред него, които за щастие включват доста впечатляващи играчи.

Централен защитник: Джон Тери

Място на раждане: Баркинг

 В‌ наши дни Баркинг е предградие от Източен Лондон, което е присъединено през 1931г. към региона около английската столица, носещ наименованието Голям Лондон. Джон Тери е роден там на 7 декември 1980г. Той постъпва в академията на Уест Хям през 1991г., където първоначално играе като халф.

 На 14 той се мести в академията на Челси. Там обаче има недостиг на защитници и Джон е изтеглен в задни позиции, където бързо става ясно, че има нужните качества да успее в големя футбол. Като футболист на Челси, Тери става шампион на Англия цели 5 пъти, печели двете местни купи общо 7 пъти и най-после вдига Шампионската лига през 2011/2012г. Бранителят спира с футбола през 2018г.

Централен защитник: Крис Смоулинг

Място на раждане: Гринуич

 Крис е роден в Гринуич, където се намира и световноизвестната обсерватория. Той започва да играе футбол за местни отбори, а на 16 г. постъпва в академията на Мейдстоун Юнайтед, които се състезават в осмото ниво на английския футбол. Смоулинг понякога пропуска тренировки, защото семейството му е толкова бедно, че той дори няма пари за автобус до тренировъчната база на отбора. За него големият пробив идва, когато е привлечен в редиците на елитния Фулъм. С тях бранителят достига финал на Лига Европа през 2010, където лондончани са победени от Атлетико Мадрид.

 През същата година той е привлечен от Манчестър Юнайтед, с които той става шампион на страната два пъти и печели Лига Европа веднъж. Смоулинг бе взет с надеждата, че ще наследи Рио Фърдинанд, но той често е непостоянен в изявите си. В момента се подвизава в Рома, където изглежда, че ще възроди кариерата си.

Десен Бек: Глен Джонсън

Място на раждане: Гринуич

 Джонсън също израства в нищета и в един момент от детството си той и майка му живеят в хостели, защото не могат да си позволят друго. Като професионален играч оборите, за които играе, включват Уест Хям, Челси, Ливърпул и Стоук Сити. С екипа на “сините” Глен става шампион на Англия през 2005г. и 2006г. Англичанинът прекратява кариерата си през 2019г.

Ляв бек: Ашли Коул

Място на раждане: Степни

 Може би ще се изненадате да научите, че само допреди година Ашли Коул все още се състезаваше професионално, въпреки че бе на 38 години. Той бе футболист на Дарби Каунти, където прекрати дългата си и славна кариера. Коул е играл за Арсенал,‌ Челси и Рома. С първите става шампион на Англия два пъти, а с Челси добавя още един шампионски медал от‌ Висшата лига. С екипа на “сините” той печели Лига Европа и Шампионската лига. Ашли има и в личната си витрина 7 шампионски медала от Купата на Ф.А.

Дефанзивен халф:‌ Скот Паркър

Място на раждане: Ламбет

 Нисичкият полузащитник играе за младежите на Чарлтън Атлетик, а по-късно и за мъжкия отбор, където впечатлява цяла Англия. По това време столичани се подвизават в елита, а Скот е най-голямата им звезда. Парите на Роман Абрамович го привличат в Челси, където играе само два сезона, но пък за това време съумява да стане шампион на страната през 2005г.

Халф: Франк Лампард

Място на раждане: Ромфорд

 Може би забелязвате, че мнозина от играчите в този списък са прекратили активната си кариера и именно за това сложихме правилото това да е станало в последните няколко години - защото без тях отбоъта ще е доста ощетен.

 Въпреки че в момента Франки Лампард е на 41г., той също играе до дълбоки футболни старини. Той спира с футбола едва през 2017, като последният му тим е Ню Йорк Сити. Разбира се, най-силните години на Лампард идват с екипа на Челси, към които той се присъединява от Уест Хям - бившият клуб на баща му.

 Кариерата на Франк със “сините” е изпълнена с паметни моменти. Той печели Висшата лига цели 3 пъти, Купата на Ф.А. 4 пъти и Купата на Лигата 2 пъти. Също халфът може да се похвали с шампионски медали от УЕФА Шампионска лига и Лига Европа. Лампард представлява Англия на три поредни Световни първенства - 2006, 2010 и 2014.

Халф: Рубен Лофтъс-Чийк

Място на раждане: Леуишъм

 Лофтъс-Чийк се присъединява към Челси когато е едва на 8 години и минава през всички формации на отбора. С младежите той печели Купата на Ф.А. и Висшата лига. Рубен прави своя дебют за първия състав на 10 декември 2014 в мач от групите на Шампионската лига. След кратък наем в Кристъл Палас той заиграва редовно за Челси и към момента е неизменна част от състава на “сините”.

Десен нападател: Джърмейн Дефоу

Място на раждане: Бектън

 Въпреки че преди няколко месеца Дефоу навърши 37 години, той все още играе професионално. В момента той се състезава в шотландската Висша лига като футболист на Рейнджърс. Нападателят дори е редовен титуляр за отбра си, като има на сметката си 13 попадения от 19 двубоя в елита.

 Най-силните му години обаче безспорно са с екипа на Тотнъм Хотспър. За тях той записва общо 361 мача, в които бележи 143 гола, а през 2008г. печели Купата на лигата - неговият единствен трофей.

Ляв нападател: Дарън Бент

Място на раждане: Туутинг

 Бент се присъединява към академията на Ипсуич Таун през 1998 и бързо прогресира през младежките формации на клуба. През 2001 той прави своя дебют за отбора в мач от Купата на УЕФА. Дарън Бент започва да бележи редовно и привлича вниманието на Чарлтън Атлетик, които го купуват през 2005 година.

 След два сезона той е продаден за рекордните за клуба 24 млн. евро. А новите му работодатели се казват Тотнъм Хотспър. С тях Дарън печели единствения трофей в кариерата си - Купата на лигата. Бент е фен на Арсенал от дете.

 Нападателят играе за ще няколко отбора от Висшата лига и общо вкарва 106 гола за 277 двубоя, което значи, че той 26-ият най-резултатен играч в историята на състезанието.

Централен нападател: Хари Кейн

Място на раждане: Лондон

 Хари Кейн е роден само на 16 минути път от стадион “Уайт Харт Лейн”, който в наши дни носи името “Тотнъм Стейдиъм”. Англичанинът постъпва в академията на местния Риджуей Ровърс, а след това дори е поканен да тренира при младежите на Арсенал. Там обаче той се задържа едва година и е освободен, след като шефът на академията Лиъм‌ Брейди го оценя като твърде пълничък и не много атлетичен.

 В последствие Хари намира пътя си към Тотнъм Хотспър, където играе и до ден днешен. Заради странната си физика, той първоначално се подвизава като полузащитник, но след значителен напредък в ръста по време на годините му като тийнейджър, той се преобразява в нападател. И то какъв! Хари Кейн е считан за един от най-опасните офанзивни футболистии във Висшата лига. Той става неин голмайстор през сезон 2015/2016 (с 25 гола) и още веднъж през 2016/2017 (с 29 гола). Кейн печели и приза за топ голмайстор на Световното първенство в Русия през 2018 с неговите 6 попадения по пътя към 1/2-финалите.

Собственик: Дейвид Бекъм

Място на раждане: Лейтънстоун

 За жалост няма как да включим най-известния лондонски футболист в тази класация, тъй като той се оттегли от футбола през 2013г, но тъй като Бекс очевидно има предприемачески амбиции, не може да си представим, че някой би сформирал звезден отбор, без той да се намеси. Все пак в момента Бекъм е собственик на Интер Маями - тим от МЛС. Със сигурност той би се намесил в собствеността на ФК Лондон 11 и най-вероятно би бил президент и посланик на клуба пред света.

Резерви
Вратар: Уес Фодерингам
Защитници: Натаниел Клайн, Бен Къртис Дейвис, Люк‌ Шоу
Халфове: Марк Ноубъл, Дарън Гибсън, Бен Уотсън, Райън Бертранд
Нападатели: Джейдън Санчо, Андрос Таунзент, Хал Робсън-Кану


  Прочетете също:  


Гласували: 10, рейтинг: 4.3

Още новини от деня:
Коментари
ЦСКА умре 22.02.2020 18:54

Следващото да е Как би изглеждала България, ако следваше примера на Билбао да залага само на местни играчи?

Отговори 2 0
Ивайло Вачев 23.02.2020 00:59

Хаха

Отговори 0 0
Добави коментар

Препоръчано за вас

Пробив в системата (анализ)
Паралелни таланти: Омар Абдулрахман – талант, контузии и… Бугати Вейрон!
Tомас Гронемарк – специалистът за когото никога не сте чували
Трансферните разочарования на Реал Мадрид през годините
Изненади и разочарования - сезонът във Висшата лига е история
Какво се "счупи" в Тотнъм и защо "шпорите" ще са извън топ 4?
Баските треньори, които завладяха Европа
Греъм Потър - изкупителната жертва на Челси?
Хърватската Коледа, или как Хърватия отново шокира всички
Моля, развържете кесията!
Пет причини защо Карим Бензема трябва да спечели "Златната топка"
19 години в изгнание - тъжната история на АЕК Атина
Дани Маккели - новият футболен враг номер 1?
Случаят „Айвън Тони“ – когато разумът надделее над емоцията
Колосалните трансферни разхищения - британски монопол присъщ на една Супер Лига
Трябва ли откупните клаузи за футболистите да станат задължителни?
Нередовен гол и зодиаци: Как Франция се класира и се издъни на СП'2010
Нападателите на елитните клубове в Европа
Събужда ли се заспалият английски гигант Арсенал?
"Брашняните чували" на родните грандове, които ги задминаха